banner5

banner29

Abdullah Gül'den 'Yüzyılın Anlaşması'na çok sert tepki!

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kudüs başta olmak üzere Filistin topraklarının Siyonist İsrail'e peşkeş çekildiği ‘Yüzyılın Anlaşması’ adı verilen planı açıklayan ABD Başkanı Donald Trump'a sert tepki gösterdi.

Filistin 29.01.2020, 13:32 29.01.2020, 13:40
Abdullah Gül'den 'Yüzyılın Anlaşması'na çok sert tepki!

ABD Başkanı Donald Trump, ‘Yüzyılın Anlaşması’ adı verilen planı dün akşam açıkladı. Filistin için felaket anlamına gelen plan dünyaya duyurulurken plandaki maddeler öfke seline neden oldu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ‘Yüzyılın Anlaşması’ adı verilen planın açıklanmasının ardından sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamada bulundu. Gül, ‘Yüzyılın Anlaşması’ planının Filistin’in en temel egemenlik haklarını, toprak bütünlüğünü, ilgili BM kararlarını ve uluslararası hukuku yok saymak anlamına geldiğini söyledi.

Gül, "Küresel bir adalet meselesi olan Filistin sorununun ABD ve İsrail iç politikasına kurban edilmek istenmesi çok acıdır" ifadelerini kullandı.

Abdullah Gül'ün açıklaması şu şekilde:

Dün gece Beyaz Saray’daki çirkin mizanseni izledim. Trump’ın planı Filistin’in en temel egemenlik haklarını, toprak bütünlüğünü, ilgili BM kararlarını ve uluslararası hukuku yok saymaktadır.

Dolayısıyla bu plan bir barış planı değil, işgali meşrulaştıran, bölge barışı ile güvenliğini tehlikeye sokan sorumsuz bir girişimdir. Küresel bir adalet meselesi olan Filistin sorununun ABD ve İsrail iç politikasına kurban edilmek istenmesi çok acıdır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Günün Karikatürü Tümü