banner29

Parlamenterler: Siyonizm; korona virüsü kadar tehlikelidir...

Parlementerlerarası Kudüs Platformu Yönetim Kurulu toplantısı Hasan Turan Başkanlığında, diğer ülkelerden katılan temsilciler ile birlikte gerçekleşti. Toplantının konusu, koronavirüs etkisinde ki Filistin ve İsrail sorununu idi.

Filistin 11.05.2020, 17:16 11.05.2020, 17:41
Parlamenterler: Siyonizm; korona virüsü kadar tehlikelidir...

Parlementerlerarası Kudüs Platformu Yönetim Kurulu toplantısı AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Türkiye-Filistin Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan'ın Başkanlığında, diğer ülkelerden katılan temsilcilerle telekonferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Önemli konulara değinilen toplantıda Turan, " Yönetim Kurulu toplantımızı değişik ülkelerden katılan parlamenter arkadaşlarımızla birlikte COVİD-19 salgını tedbirleri nedeniyle video konferansla icra ettik. Ramazan’ın 17. gününde salgındaki Filistin’i ve İsrail sorununu konuştuk." ifadelerine yer verildi.

SİYONİZM KORONAVİRÜSTEN BİLE DAHA TEHLİKELİ

Toplantıda dile getirilen bir diğer konu ise İsrail sorunuydu. İsrail sorunu hakkında 70 yılın üzerinde zulüm gördüklerini ve empati kurulmasının gerektiğini söyleyen Turan,"Siyonizm; dünya barışı için korona virüsü kadar tehlikelidir." dedi.

İşte Hasan Turan'ın o sözleri ve paylaşımları:

"Parlementerlerarası Kudüs Platformu Yönetim Kurulu toplantımızı değişik ülkelerden katılan parlamenter arkadaşlarımızla birlikte COVİD-19 salgını tedbirleri nedeniyle video konferansla icra ettik. Ramazan’ın 17. gününde salgındaki Filistin’i ve İsrail sorununu konuştuk.

Toplantıda; salgın nedeniyle günlerdir karantinada olan dünyanın, 72 yıldır siyonist zulmü altında ağır şartlarda adeta karantina hayatı süren Filistinlileri empati yaparak daha iyi anlayacağını ifade ettik. Siyonizm; dünya barışı için korona virüsü kadar tehlikelidir.

Türkiye’nin 15 tonluk tıbbi yardımı, TİKA tarafından yapımı tamamlanan Gazze Dostluk Hastanesinin Mart ayında hizmete girdiğini söyledik.Katılımcılar da Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin Filistin davasına ilgi ve desteğinin halkları tarafından takdirle karşılandığını ifade etti."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?