Sultanahmet'te gerçekleştirilecek yürüyüş için katılımcılar Beyazıt'ta toplandı. Polis ekipleri, yürüyüş güzergahında yoğun güvenlik önlemi aldı.

Katar'daki müzakereleri terk ettiler! Katil Netanyahu'dan Mossad Başkanı'na 'Geri dönün' talimatı Katar'daki müzakereleri terk ettiler! Katil Netanyahu'dan Mossad Başkanı'na 'Geri dönün' talimatı

Yürüyüşe katılmak üzere Fatih, Eminönü ve Aksaray yönünden Beyazıt Meydanı'na gelen kadın, çocuk, yaşlı binlerce kişi, ellerinde bayraklarla yürüyüşe hazırlandı. Etkinliğe, kadın ve çocukların geniş katılım göstermesi dikkati çekti.

Eyleme katılanlar, Türkiye ve Filistin bayraklarının yanı sıra Filistin'e destek için çok sayıda döviz ve pankart taşıdı.

Meydanda toplanan gruplar, Filistin lehine çeşitli sloganlar attı. İsrail'in saldırılarına tepki gösteren gruptakiler, bu ülkeyi sloganlarla protesto etti.


Ayrıca, yürüyüş nedeniyle İstanbul Valiliğinin kararı doğrultusunda tramvay seferlerinin Kabataş-Eminönü ve Yusufpaşa-Bağcılar istasyonları arasında yapılacağı bildirildi.

Yürüyüşe geçen grup, etkinliğin tamamlanmasının ardından namaz kılmak için Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne geçti.

AYASOFYA'DA NAMAZ KILDILAR
Yürüyüşe katılanlar Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde akşam namazı kıldı.