banner29

Forrest Gump filminin konusu nedir? Forrest Gump konusu, oyuncular...

Dünya çapında birçok eleştirmenden tam not alan ve çeşitli ödellere layık görülen Forrest Gump filminin konusu nedir? Forrest Gump filminin oyuncu kadrosunda kimler var?

Filmler 15.10.2020, 13:14 15.10.2020, 14:01
Forrest Gump filminin konusu nedir? Forrest Gump konusu, oyuncular...

Akademi Ödülleri kapsamında en iyi görüntü, en iyi yönetmen, en iyi aktör, en iyi film efektleri kategorilerinde ödülleri hak eden ve dünya genelinde büyük başarı yakalayan Foorest Gump filminin konusu, Forrest Gump oyuncuları, Forrest Gump yönetmeni, Forrest Gump yapımcısı, Forest Gump senaristi ve daha bilinmeyen birçok detay haberimizde yer alıyor.

Forrest Gump konusu:

Düşük I.Q. seviyesine sahip Forrest Gump adında bir genç, Jenny adında bir kız ile tanışır ve aşık olur. Gump öğrenme güçlüğü çeken birisidir ve zaman içinde Elvis Presley, Nixon’ın da aralarında olduğu ülü simalar ile tesadüfen tanışır ve 50’li yıllardan 70’li yılların sonuna kadar birtakım olaylar gelişmektedir. Yine tesadüfi olarak Forrest Gump Vietnam savaşı ile Amerika'nın bazı tarihi önemli olaylarına şahit olacaktır. Ancak bu yaşanacak gelişmeler ekseninde yaptığı şeylerin önemli sonuçlarının bulunduğundan haberi yoktur. Forrest Gump öğrenme güçlüğünün yanında atletik olarak oldukça yeteneklidir. İzleyen herkesi etkileyen Film, Kuzey Carolina ve Güney Carolina'da 1993 yılı sonlarına doğru çekilmiştir.

Forrest Gump oyuncuları (oyuncu kadrosu):

Filminin başrol oyuncusu olarak Tom Hanks boy gösteriyor. Metot oyunculuğu ile bilinen Tom Hanks filme büyük katkılar sağlamıştır. Filmin diğer oyuncuları arasında Robin Wright Penn, Sally Field, Gary Sinise ve Mykelti Williamson bulunmaktadır.

Forrest Gump yönetmeni:

Dünya listesinde üst sıralardaki yerini koruyan filmin yönetmeni Robert Zemeckis’dir.

Forrest Gump yapımcısı:

Forrest Gump filminin yapımcı kadrosu, Wendy Finerman, Steve Starkey, Charles Newirth ve Steve Tisch'den oluşmaktadır.

Forrest Gump senaristi:

Hikayesiyle izliyenlerin kalbine dokunan filmin senaristleri Winston Groom ve Eric Roth’dur.

Amir Khan filmin uyarlamasını çekecek

Bollywood'ın tanınmış ismi dünyaca ünlü birçok filme imza atan yönetmen ve oyuncu Amir Khan'ın Forrest Gump filminin Hindistan uyarlamasını çekeceği duıyuruldu. COVİD-19 salgını nedeniyle ertelenen filmin 2021 yılının aralık ayında gösterime girmesi planlanıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?