Adnan Oktar'ın malikanesi hakkında yıkım kararı

Kamuoyunda 'Adnan Hoca' olarak bilinen Adnan Oktar ve grubunun kullandığı Kandilli'deki villanın bulunduğu arazide onlarca kaçak yapı için yıkım kararı alındı.

Adnan Oktar'ın malikanesi hakkında yıkım kararı
Adnan Oktar ve grubuna yapılan operasyonda polis ve savcılığın çalışmalarının ardından İBB ekibi de bölgeye girerek kaçak yapı tespiti yaptı. Kaçak yapıları tutanakla belgeleyen İBB, hazırlanan 'Yapı Tatil Tutanağı'nı villanın giriş çıkış kapılarına astı.

Ulusal basına yansıyan haberlere göre dün toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye Encümeni kaçak yapılar için yıkım kararı ve 176 bin 269 lira cezası kararı aldı.

Kaçak yapıların detaylı krokisine yer verilen tutanağa göre, 1'den 23'e kadar farklı yapının bulunduğu arazide pek çok binanın kaçak durumda.

KAÇAK YAPILAR

Belgedeki bilgilere göre:

- A yapısına 7 ve 8 numaralı tek katlı kaçak yapılar eklendi.

- A yapısı dışında bulanan 1 numaralı kata çıkış merdiveni eklendi.

- B yapısına 15 ve 18 numaralı tek kaçak yapılar, 16 ve 17 numaralı 2 katlı kaçak yapılar ve 14 numaralı kaçak platform (seyir terası) eklendi.

- B blokta rölöve projesindeki açık merdiven yapıya dahil edildi.

-1-2-3-4-5-6-9-12-13-19-20-21-22 numaralı tek katlı yapılar kaçak olarak yapıldı.

- 11 ve 23 numaralı 2 katlı yapılar ile 10 numaralı garaj ve tesisat odası kaçak olarak yapıldı.

Encümen tarafından alınan kararın ardından emniyet güçleri ile belediye ekiplerinin ilerleyen günlerde yıkım işlemi için Kandilli'deki araziye gitmesi bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5