banner30

banner29

Din İşleri Yüksek Kurulu'nun Daha Aktif ve Proje Odaklı Çalışacak

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Din İşleri Yüksek Kurulu'nun daha aktif ve proje odaklı çalışacağını söyledi.

Gündem 12.11.2017, 22:16 12.11.2017, 22:16
Din İşleri Yüksek Kurulu'nun Daha Aktif ve Proje Odaklı Çalışacak
Din İşleri Yüksek Kurulu ve çalışmaları ile ilgili bilgi veren Erbaş, "FETÖ ve DEAŞ raporuyla ilgili değerlendirmeler yapacak. Yanlış din algısına sebebiyet verecek benzeri birtakım oluşumlarla ilgili komisyon çalışmaları devam edecek. Bu konularla ilgili Din İşleri Yüksek Kurulumuz hızlı bir çalışma içine girdi." dedi.


Din İşleri Yüksek Kurulunun, fikir üreten, proje geliştiren bir birim olduğunu hatırlatan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kurulun daha etkin çalışacağını söyledi.


Erbaş’ın açıklamalarına bakılırsa Din İşleri Yüksek Kurulu fetva kurulu olarak çalışmanın ötesinde toplumsal olaylara seyirci kalmayıp din istismarı yapan gruplara doğrudan müdahil olacağa benziyor.


15 Temmuz darbe girişiminden sonra toplumun geniş bir kesimi Müslümanların ensesinde boza pişirip, vicdan ve cüzdanlarını sömüren din bezirganlarına karşı Diyanet’in harekete geçmesini bekliyor.


Toplumsal destekle birlikte medya desteğinin de olduğu bir yerde Diyanet’in çalışma yapması için lazım olan psikolojik ortam da zaten hazır bulunuyor.


HİLAL HABER
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?