banner29

Ve Nihayet Evlilik Programları Kaldırılacak!

Skandalların eksik olmadığı izdivaç programları tamamen kaldırılacak. Reyting uğruna birçok rezilliğin yaşandığı ve RTÜK'e sürekli şikayet edilen evlilik programları için KHK hazırlanacağı ve RTÜK yasasında değişiklik yapılacağı iddia edildi. Programların yeni yayın döneminde tamamen son bulacağı söylendi.

Gündem 13.03.2017, 11:33 13.03.2017, 11:33
Ve Nihayet Evlilik Programları Kaldırılacak!
ATV'de yayınlanan Esra Erol, Kanal D'de yayınlanan Kısmetse Olur, Show TV yayınlanan Evleneceksen Gel, Star TV yayınlanan Zuhal Topal'la, Fox TV yayınlanan En İyi Benim adlı evlenme programlarının kaldırılması için köklü çözüm bulundu.

RTÜK'e şikayet yağmuru yağdığı, reyting için senaryoların yazdıldığı evlilik programları için köklü çözüm bulundu. Büyük skandalları yaşandı evlilik programları tamamen kaldırılacak. Milliyet'in haberine göre; tartışılan izdivaç programlarının yasaklanması için Kanun Hükmünde Kararname (KHK) hazırlıklarına başlandı.

Yeni yayın döneminde olmayacaklar


Komisyon çalışmasını bitirip, rapor yazacak. Sonra konu Meclis'e gelecek. RTÜK Yasası'nda yapılacak değişiklik kabul edilecek. Kanun, Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecek. Yeni yayın dönemi ile birlikte tüm evlilik programlarının yayın hayatlarına son verilecek.

MİLLİYET
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?