15 Temmuz özel oturumunda CHP'li vekilden provakatif sözler!

TBMM Genel Kurulunda 15 Temmuz Özel Oturumu gerçekleşiyor. Oturuma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Meclis'te konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, konuşması sırasında büyük tepki topladı.

15 Temmuz özel oturumunda CHP'li vekilden provakatif sözler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulunda 15 Temmuz Özel Oturumuna katıldı.

TBMM Başkanvekili Celal Adan tarafından resmi tören ile karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören kıt’asını selamladıktan sonra Genel Kurul salonuna geçti. Erdoğan’ın Genel Kurul’daki yerini almasından sonra İstiklal Marşı okundu ve özel oturum başladı.

Oturumda Grup Başkanvekilleri konuşmalarını yapıyor.

Meclis'te konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un konuşması sırasında AK Partili milletvekilleri protesto etti.

CHP'Lİ ÖZKOÇ'TAN PROVOKATİF SÖZLER

TBMM’de düzenlenen 15 Temmuz özel oturumunda gergin anlar yaşandı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un yaptığı konuşmaya AK Parti ve MHP sıralarından tepki geldi.

O sözlerden satır başları:

FETÖ uzun yıllardan beri örgütleniyor. Fakat Türkiye'yi tek başına idare eden bir kişi tarafından hiç bu kadar yükselmemişti.

Zekeriya Öz, 'Arkanda ben varım' diyen dönemin başbakanı sayesinde elini kolunu sallayarak her şeyi yapıyordu.

Özkoç'un ardından söz alan şunları söyledi: 

15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızı öldürmek için Marmaris’e katillerden oluşan ekip gitmişti. Darbenin ilk hedefi Sayın Erdoğan’dı. Sayın Engin Özkoç, sizin konuşmanız Marmaris’e paralel düşüyor.

Biz burada Türkiye’nin demokrasisine, millet iradesine kast etmiş bir terör örgütüne karşı buruda bulundukları partiler farklı olsalar dahi temelde hususiyetimiz ortak.

Türkiye’nin geçmişinde neler olduğunu hepimiz biliyoruz kimse balık hafızalı değil

Onları kim yargılamıştı FETÖ terör örgütü.. Aynı yöntemlerle bunlar 17-25 Aralık'ı gerçekleştirdiğinde sizin pozisyonunuz neydi? Bu konuda kendinizi çek etmeniz gerekir

Böyle bir günde gönül isterdi ki millet 15 Temmuz’un hatırasına sahip çıksın. Burada sahip çıkılacak olan darbeye karşı ortak duruştur.

Ayrıntılar geliyor...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5