banner29

A Haber Kudüs'ü İsrail'in başkenti gibi gösterdi! Özür diledi...

A Haber ekranlarında yapılan canlı bağlantı sırasında sağ üst köşedeki yazıda İsrail'in başkentinin Kudüs olarak gösterilmesi dikkat çekti. Konunun Türkiye gündeminde ilk 5'e oturması sonrası kanaldan özür mesajı yayınlandı.

Gündem 18.05.2020, 15:46
A Haber Kudüs'ü İsrail'in başkenti gibi gösterdi! Özür diledi...

A Haber’de dün akşam yayınlanan Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Gece Ajansı programında Çin İsrail Büyükelçisinin ölü bulunması konusu işlendi. Konuyla ilgili Anadolu Ajansı Editörü Turgut Alp Boyraz, Kudüs’ten canlı yayına bağlandı.

Boyraz’ın yer aldığı yayın boyunca A Haber rejisi Filistin toprağı olan Kudüs'ü ekranın sağ üst köşesine “İsrail/Kudüs” yazarak İsrail toprağıymış gibi gösterdi.

AA EDİTÖRÜNDEN AÇIKLAMA

Bu duruma ilk tepki programa konuk olarak katılan Boyraz’dan geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Boyraz, “Yapılan bu vahim hata ilgili kanala aittir. Çalıştığım kurum ve şahsımla ilgisi yoktur. Saygılarımla” ifadelerini paylaştı.

PROGRAM SUNUCUSUNDAN AÇIKLAMA

Bunun ardından programın sunucusu Zeynep Bayramoğlu da bir tweet atarak, “#Kudüs, #Filistin’in başkentidir. Talihsiz bir hata yapılmıştır. Üzgünüz” diye yazdı.

A HABER'DEN ÖZÜR MESAJI

Konuyla alakalı AHaber'in resmi Twitter hesabından da bir özür mesajı yayınlandı. mesajda "Kudüs Filistin'in başkentidir ve ilelebet öyle kalacaktır!" vurgusu yapıldı.

Yorumlar (1)
Hakan 2 gün önce
Süslümanlardan beklenen hareket. Fetö bile bu kadar cesur olamadı.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?