banner5

banner29

Annemi Çin zulmünden kurtarın

Doğu Türkistan’daki Çin zulmü sürerken Uygur Türkleri gibi bölgede büyük baskı ve şiddet gören Kazak Türkleri de dünyaya yardım çağrısında bulundu.

Gündem 12.12.2020, 11:15
Annemi Çin zulmünden kurtarın

Kazakistan’da Anayurt Gönüllüleri tarafından düzenlenen programa katılan Uygurlu çocuklar, Çin’in kendilerinden kopardığı aileleri için dünyadan yardım istedi. 10 Aralık İnsan Hakları Günü çerçevesinde düzenlenen etkinlikte en küçüğü 5 yaşında olan Bekzat ve onlarca çocuğun Çin zulmü nedeniyle yaşadığı dram, dünyaya duyurulmaya çalışıldı. Geceye ablasıyla katılan 7 yaşındaki Sacide adlı kız çocuğu, Çin tarafından toplama kamplarına götürülen annesi için yardım isteyerek, “Tüm dünyadan annemi geri getirmesini istiyorum. Annemi çok özledim. Annemin yemeklerini çok özledim” derken gözyaşlarına boğuldu.

Bekzat adlı erkek çocuk da, Çin’in 2.5 yıl önce babasını kendisinden kopardığını ve babasını bir daha hiç görmediğini ağlayarak anlatarak, “Yalvarırım bana baba geri getirin. Tüm ailemin bir arada olmasını istiyorum. Babamı çok özledim” diyerek yardım istedi.

(Yeni Akit)

Yorumlar (1)
tugo 2 ay önce
...kimse ayak yapmasın... biz müslümanlar bu gibi haberleri paylaşmaktan başka bir nane yiyemiyoruz... itiraf edelim! Allahu TeAla'nın cihad emri olduğuna önce kendi nefsimizde, sonra toplum olarak vakıf olmadan, yani ucuz ve konfor müslümalığı bir kenare bırakmadan, hiç bir şey değişmeyecek...
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?