Ayasofya'ya girişler durduruldu!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, alanın tamamen dolması nedeniyle Ayasofya Camii'ne girişlerin durdurulduğunu açıkladı.

Ayasofya'ya girişler durduruldu!

Cuma namazıyla birlikte 86 yıl sonra ibadete açılacak Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde ilk namazı kılmak isteyen vatandaşlar, sabah ezanıyla birlikte bölgeye geldi.

Alanın tamamen dolması nedeniyle İstanbul Valisi Ali Yerlikaya açıklama yaptı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Yerlikaya, "Değerli Misafirlerimiz, #AyasofyaCamii çevresinde belirlenen namaz kılma alanlarımızın tamamı doldu. Salgın nedeniyle bu alanlara misafir girişlerimiz durduruldu. Sabır ve anlayışla birbirimize yardımcı olalım. Ayasofya Camiimiz ibadetiniz için sabaha kadar açık olacak." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 11:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muzaffer Alev Kopenhag
Muzaffer Alev Kopenhag - 1 hafta Önce

AYASOFYA CAMİİ VE SELİMİYE CAMİİ HAKKINDA ... 23-07-2020

SELİMİYE CAMİİ ; https://www.youtube.com/watch?v=WK1GEWQhWRQ

KARDEŞLERİM; 1963 SENESİN DE 18 YAŞINDA RİSALE İ NURLARI TANIMADAN BİRKAÇ AY EVVEL KIRKPINAR GÜREŞLERİ İÇİN EDİRNEYE GİTMİŞTİM. SELİMİYE CAMİİ Nİ ZİYARET ETTİM. YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN BİR SIRA HALİN DE KUYRUKTA BEKLEDİĞİNİ GÖRDÜM. NİÇİN SIRAYA GİRDİNİZ, DİYE SORDUM. - MİNAREYE ÇIKACAĞIZ, DEDİLER. BENDE SIRAYA GİRDİM. SIRAM GELDİ. HERKES GİBİ BENDE PATIR PATIR MİNAREYE ÇIKMAYA BAŞLADIM. KALABALIK AYNI ANDA ÇIKIYORDU.

MİNARE İNANILMIYACAK ŞEKİLDE İNCE UZUNDU. 3 AYRI YOLDAN ÇIKILIYORDU, YANİ MİNAREYE ÇIKARKEN, 3 TANE KAPI VARDI. MİNARE ÇOK BAKIMSIZDI. GÜVERCİNLER YUVA YAPMIŞTI. MERDİVEN BASAMAKLARIN DA, ZAMANLA OLUŞMUŞ AMA TAMİR EDİLMEMİŞ BİR FUTBOL TOPU BÜYÜKLÜĞÜN DE
BÜYÜK DELİKLER VARDI. DİĞER YOLDAN MİNAREYE ÇIKANLARIN AYAK SESLERİ VE KONUŞMALARI DUYULUYORDU. 1. ŞEREFEYE ÇIKTIM, 2. ŞEREFEYE ÇIKTIM VE SONUNDA 3. ŞEREFEYE ÇIKTIM. MİNARE HAFİFTEN SALLANIYORDU. HAFİF BİR RÜZGAR ESİYORDU.

YÜZLERCE SENE AYAKTA DURAN TAŞTAN YAPILMIŞ MİNARE YIKILACAK ZANNEDİYORDUM. 3. ŞEREFE O KADAR YÜKSEKTİ Kİ, VE MİNARE O KADAR İNCEYDİ Kİ KORKUMDAN SADECE MİNARENİN KAPISINDAN İLERİ GİDEMEDEN MANZARAYI SEYRETTİM. MİNARENİN SALLANIŞI BENİ ÇOK KORKUTTU. HEMEN O SON DERECE AŞINMIŞ, DELİK DEŞİK OLMUŞ BASAMAKLARDAN İNMEYE BAŞLADIM. KAPIDA Kİ GÖREVLİ NİN, BİR ANDA KAÇ KİŞİYİ İÇERİ ALDIĞINI SORMAK AKLIMA GELMEDİ.

BİZE AMERİKANIN KOVBOYLARINI ÖĞRETTİLER AMA ECDADIMIZI HİÇ ÖĞRETMEDİLER. 90 SENEDİR BİZİ DÜNYANIN EN CAHİL, ZIR CAHİL, ZIR ZIR CAHİL VE HINZIR CAHİLLERİ YAPTILAR. BÜYÜK SELÇUKLU VE BÜYÜK OSMANLI CENNETMEKAN ECDADIMIZ, TÜRKLER VE KÜRTLER BİRLEŞMİŞLER, ERMENİLER DE BİZE SADIK DOST OLMUŞLAR. 1000 SENEYE YAKIN ASYADA VE AVRUPADA SUPER GÜÇ OLUP, İSLAMİYETİ AVRUPAYA, RUSYAYA VE İRAN'A KARŞI KORUMUŞUZ.

ŞİMDİ GAYRİ MÜSLİMLER BİZDEN BUNUN İNTİKAMINI ALIYORLAR. 90 SENEDE HERKESİ HERKESE DÜŞMAN ETTİLER. MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZDEN, GAYET İTİDALLİ YANİ ÇOK SAKİN VE SABIRLI OLMALARINI RİCA EDİYORUM. 90 SENEDİR BÜTÜN İSLAMİ VE İNSANİ DEĞERLERİMİZİ YOK ETTİLER. BÜTÜN DÜNYA MÜSLÜMANLARINI PALYAÇO, ''GİZLİ ESİR'', YAPTILAR.

ŞEFKATLİ, VİCDANLI, EDEPLİ, AHLAKLİ, NAMUSLU VE MÜŞFİK OLMAK BİZİM 1000 SENELİK İSLAMİ DEĞERİMİZDİR. YİNE, UHUVVET, MUHABBET, İTTİHAD, TESANÜD, BASİRET, FERASET, HİKMET, FÜTÜVVET, İMAN, İHLAS, İKTİSAD, MERTLİK VE DOĞRULUK BİZİM YÜKSEK İSLAMİ DEĞERLERİMİZDEN BİRKAÇIDIR.

DEĞERLİ KARDEŞLERİM, ÇOK DEHŞETLİ VE TEHLİKELİ BİR ZAMANDA YAŞIYORUZ. ''BEDİUZZAMAN HAZRETLERİ, KURD GÖVDENİN İÇİNE GİRMİŞ, BUNU ÖNLEMENİN ÇOK ZOR OLDUĞUNU SÖYLÜYOR. HAMASİ YANİ VATAN, MİLLET, SAKARYA NUTUKLARI ATANLARA ÇOK DİKKAT EDİNİZ. DÜNYANIN GAYRİ MÜSLİM İNSANLARI BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞIYORLAR.

DEĞERLİ İMAM EFENDİLER VE MÜFTÜ EFENDİLER KORKULARINDAN SİZE GERÇEKLERİ ANLATAMIYABİLİRLER. BU SEBEPLE ÇEVRENİZDE Kİ PEK ÇOK DİNDAR, İSLAMİ BİGİLİ, İSLAMİ KÜLTÜRLÜ MÜSLÜMANLA TANIŞINIZ, KONUŞUNUZ, DİNLEYİZ, DÜŞÜNÜNÜZ. SAHTEKARLARIN, ÇIKARCILARIN OYUNUNA, HİLESİNE , TİYATROSUNA, SENARYOSUNA GELMEYİNİZ.

SİZE KÖTÜ TANITILAN MÜSLÜMANLARLA DAHİ TANIŞIP SOHBET EDİNİZ. ÇEŞİTLİ İSLAMİ VİDEOLARI SEYREDİNİZ. FUTBOL TAKIMI TUTAR GİBİ, BİR GRUBU TUTUP, DİĞER GERÇEK MÜSLÜMAN KARDEŞLERİNİZE DÜŞMAN OLMAYINIZ. BEN BİR HAFTA ÖNCE AYASOFYA CAMİİ İLE İLGİLİ HİSSİYATIMI YAZDIM. BU YAZIMIN ALTINA EKLİYORUM VE SONRA YANLIŞ ANLAŞILMAMASI İÇİN BİR İZAHTA BULUNACAĞIM.

ACİZ KARDEŞİNİZ EL BAKİ HÜVEL BAKİ, 74 YAŞINDA MUZAFFER ALEV... 23-07-2020 KOPENHAG. www.islamimakaleler.simplesite.com

Ayasofyanın telaşla açılışının, Türkiyemiz de, samimi müslümanlara yapılan dehşetli zulmün biraz daha veya uzun seneler devamını , büyük İsrailin acele kuruluşunu sağlamayı ve batı Türkiyeyi, gayri müslimlerin İşgalini sağlıyacağını hissediyorum. Bu 10 senede bir ihtilal yapan, CHP projesidir. Türkiyeyi 90 senedir, CHP perde arkasından idare etmektedir. CHP nin dedeleri, ittihad terakki de 100 senede Büyük Osmanlıyı içerden yok etmiştir. 1909 - 1918 seneleri BÜYÜK OSMANLININ yok edilişinin en şiddetli zamanıdır. Sultan Abdulhamid'e bir Yunanlının, Selanikte Alatini Köşkün de, hapis hayatı yaşatmışlardır. 23-07-2020 www.islamimakaleler.simplesite.com

Meselenin kısaca izahı ; TÜRKİYEMİZİN BÜTÜN OKULLARI, TELEVİZYONLARI, RADYOLARI, GAZETELERİ, DERGİLERİ, KÜTÜPHANELERİ, CAMİLERİ, 90 SENEDİR ZARARLI BİR EĞİTİM VERMEKTEDİR. ZAVALLI HALKIMIZA ECDADIMIZ GİBİ FAYDALI EĞİTİM VERMEK ŞİDDETLE YASAKTIR. BİR DANİMARKALI DAHİ MÜSLÜMAN OLUNCA MELEKLEŞİYOR. MÜSLÜMANLARIN BÜTÜN DÜNYA DA, 100 SENEDİR MÜSLÜMAN OLMASI DA YASAKTIR.

PERDE ARKASINDA Kİ KRIPTO YANİ GİZLİ İSLAM DÜŞMANLARI, BİZDE MÜSLÜMANIZ DERLER. SİNSİ HİLELERLE BÜYÜK OSMANLI ECDADIMIZI VE SON HAK DİN YÜCE İSLAMİYETİ SUÇLARLAR.

MESELA TÜRKİYENİN ÇOCUK KÜTÜPHANELERİN DE, İSLAMİ ÇOCUK KİTAPLARI YOKTUR. EVLERE ÖDÜNÇ VERİLMEZ. TÜRKİYE DE, 100 000 TANE CAMİMİZ DE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ AÇILMASI YASAKTIR. HİÇ BİRİSİN DE AÇILAMAZ. MESELA İZİN VERİLSE ZAVALLI MÜSLÜMAN HALKIMIZ HEMEN KÜTÜPHANELERE BÜTÜN İSLAMİ ÇOCUK KİTAPLARININ HATTA CD VESAİRELERİNİN SATIN ALINMASINI SAĞLAR.

İMAM EFENDİ, MÜEZZİN EFENDİ VE DİNDAR BİR PEDEGOG; ÖDÜNÇ ÇOCUK KİTABI VE CD. VE SAİRE ALAN ÇOCUKLARLA İLGİLENİRLER. HATTA CAMİLERİN İMAM ODASI GİBİ MÜSAİD YERLERİNDE VE ARKA KISIMLARIN DA, EVİNDE BİLGİSAYARI OLMIYAN ÇOCUKLAR İÇİN BİLGİSAYARLAR KONUR VE İSLAMİ CD LERİ VESAİRE KULAKLIKLA SEYREDEBİLİRLER.

DANİMARKA DA KÜTÜPHANE MEMURLARI ÇOCUKLARA KENDİ KÜLTÜRLERİN DE ÇOCUK KİTAPLARINI OKURLAR. ÇOCUKLAR TORBAYA DOLDURUP EVLERİNE ÇOCUK KİTAPLARI GÖTÜRÜRLER, EBEVEYNLER YANİ ANNE VE BABALAR BU KİTAPLARI EVLATLARINA OKURLAR. UYUMAK ÜZEREYKEN DE OKURLAR.

MESELA HAFTANIN HER GÜNÜ İKİNDİ NAMAZI İLE AKŞAM NAMAZI ARASINDA, HAFTA SONU ÖĞLE NAMAZIYLA İKİNDİ NAMAZI ARASIN DA, ÇOCUKLAR GELİRLER VE ÖDÜNÇ ALIRLAR. DANİMARKALILAR KENDİ KÜLTÜRLERİNİ MÜKEMMEL OKULLAR VE KÜTÜPHANELERLE ÇOCUKLARINA ÖĞRETİYORLAR.

YURD DIŞINDA 10 MİLYON VATANDAŞIMIZA VE ÇOCUKLARINA, DİYANET CAMİLERİN DE, BÖYLE BİR ÇALIŞMAYI, BİZİM TÜRKİYENİN DERİN DEVLETİ, SİNSİ HİLELERLE, GİZLİ YASAK ETMİŞTİR. DİĞER İSLAMİ GRUBLARIN CAMİLERİ DE BU MESELEYİ ANLIYAMAZLAR. İŞİN GARİBİ PAKİSTANLILAR, ARABLAR VE DİĞER MÜSLÜMAN GİZLİ ESİR MİLLETLERDE AYNIDIR. DİYANETİMİZ ONLARIDA SOYMAKTADIR. FAKAT EN FAZLA PERİŞAN OLAN TÜRKİYELİ GENÇLER VE ÇOCUKLARDIR. SOKAKLAR ESRAR İÇEN VE MASRAFINI ÇIKARMAK İÇİN SATMAK MECBURİYETİNDE OLAN GENÇLERİMİZLE DOLUDUR.

1925 TEN, 1962 SENESİNE KADAR TÜRKİYE DE ZIR CAHİL YAPILAN ZAVALLI HALKIMIZ, 1962 SENESİNDEN İTİBAREN, YURD DIŞINA GAVUR OLSUNLAR DİYE GÖNDERİLMİŞTİR. 1984 SENESİNE KADAR GAYRİ AHLAKİ YAŞIYAN BU NESLİMİZİ, GAVUR YANİ İSLAM DÜŞMANI YAPMAK İÇİN, İMAM PROJESİ İCAD EDİLMİŞ, ZAVALLI HALKIMIZ HEM SOYULMUŞ HEMDE EVLATLARI HÖDÜK, MANYAK, ZIR CAHİL, AHLAKSIZ, PALYAÇO OLMUŞTUR.

YURD DIŞINA GÖNDERİLEN İMAM EFENDİLER ÇOK DEĞERLİ, MUHTEREM HOCA EFENDİLERDİR. EĞER İSLAMİYETİ ÇOCUKLARA, GENÇLERE VE EBEVEYNLERE BİRAZCIK ÖĞRETMEYE ÇALIŞIRLARSA, CAMİ CENMİYETİ BAŞKANI KONSOLOSLUĞA BİR TELEFON EDER, VE İMAMLAR BİR HAFTA İÇİNDE TÜRKİYE YE KOVULURLAR. ZAVALLI HALKIMIZ SOYULDUĞU İÇİN PARAYLA BU İŞLER TIKIR TIKIR YÜRÜR.

BU SEBEPLE YURD DIŞINDA BÜTÜN TÜRKİYELİ VE DİĞER MÜSLÜMAN ÜLKELERİNİN ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ MANYAK, AHLAKSIZ KÖTÜ ÖRNEK OLURLAR. ESKİDEN GAYRİ MÜSLİMLER İSLAMİYETTEN KAÇARDI, ŞİMDİ, YANİ 15 TEMMUZ 2016 DAN BERİ MÜSLÜMANLARDA İSLAMİYETTEN KAÇIYORLAR. DEİST, DİNSİZ, İMANSIZ, AHLAKSIZ, İSLAM DÜŞMANI OLUYORLAR. BUDİST OLANLAR DAHİ VAR. Bu mevzuu da; ''KOPENHAG KRALİYET KÜTÜPHANESİN DE, OSMANLI KİTAPLARINA ÖKÜZ GİBİ BAKMAK'', BAŞLIKLI 2009 SENESİN DE YAZDIĞIM YAZIMDA BİRAZ BAHSETMİŞTİM ;

https://islamidavet.wordpress.com/…/kopenhagda-osmanli-kit…/

www.journeyislam.wordpress.com

SIRADAKİ HABER

banner5