Bakan Akar resti çekmişti! Pentagon'dan yeni açıklama...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın ABD'ye güvenli bölge konusunda çektiği restin ardından ABD Savunma Bakanlığı'ndan (Pentagon) yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada “Ben, tüm anlaşmaları yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Bunun çalıştığını düşünüyoruz." denildi.

Bakan Akar resti çekmişti! Pentagon'dan yeni açıklama...

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın 'güvenli bölge' restinden sonra açıklamalarda bulundu.

ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) Ortadoğu'dan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Michael Mulroy, Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturma yönündeki taahhütlerin kendilerine düşen kısmını yerine getirdiklerini belirtti.

Mulroy, Türkiye’nin güvenli bölge konusunda Washington ile ortak çalışmalardan memnun olmadığı konusunda şu değerlendirmede bulundu:

"TÜM ANLAŞMALARI YERİNE GETİRDİĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM"

“Ben, tüm anlaşmaları yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Bunun çalıştığını düşünüyoruz. Bu bir denge. İlerleme kaydettik. Bunlar, karada ve havada ortak devriye faaliyetleri, birlikte çalıştığımız koordinasyon merkezinin oluşturulması. Bunların öne çıkarabileceğimiz şeyler olduğunu düşünüyorum” dedi.

BAKAN AKAR REST ÇEKMİŞTİ

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD ile ortak olarak devam eden güvenli bölge çalışmaları hakkında "Güvenli bölge tesisi konusunda bundan önce yapıldığı gibi aynı taktikle oyalama, geciktirme olursa bu çalışmalar biter. Bunda son derece kararlıyız." şeklinde konuşmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5