banner29

Bakan Koca: Her şey kontrolümüz altında

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs salgınıyla ilgili olarak zaman zaman tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka artışlarının görüldüğünü söyledi ve "Bu artış, pandeminin hiçbir döneminde kontrolümüz dışına çıkmadı" dedi.

Gündem 30.10.2020, 11:56
Bakan Koca: Her şey kontrolümüz altında

Türkiye'deki koronavirüs vaka sayıları son haftalarda ciddi şekilde artışa geçerken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada bu duruma değindi. Vaka artışlarının tüm dünyada görüldüğünü ve ülkemizde de artış yönünde olduğunu söyleyen Koca, "Bu artış, pandeminin hiçbir döneminde kontrolümüz dışına çıkmadı" dedi.

Bakan Koca'nın yaptığı açıklamadan satır başları şu şekilde:

"Ülkemiz pandemi sürecinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde güçlü sağlık altyapısı ve mesleğine kendisini adamış fedakar sağlık çalışanları ile başarılı bir sınav vermektedir.

"DOSTLUK VE KARDEŞLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ GÖSTERDİK"

Ülkemizde kullandığımız gibi başta dost ve kardeş ülkeler olmak üzere 150'den fazla ülkeye destek sağlayarak dostluk ve kardeşliğin en güzel örneğini gösterdik. İnsani ve sağlık acil durumlarına hazırlık durumlarında faaliyet gösterecek olan DSÖ İstanbul ofisinin açılışını gerçekleştirdik.

"ARTIŞ KONTROLÜMÜZ DIŞINA ÇIKMADI"

Zaman zaman, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayısında artışlar görüldü. Ama bu artış, pandeminin hiçbir döneminde kontrolümüz dışına çıkmadı.

"SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YILI OLMASI TEKLİFİNİ DSÖ'YE İLETTİK"

Sağlık çalışanlarımızın fedakar çalışmalarını bir nebze olsun taçlandırmak adına, 2021 yılının dünya genelinde 'Sağlık Çalışanları Yılı' olmasına ilişkin teklifimizi diplomatik kanallardan Dünya Sağlık Örgütü'ne de ilettik. Bu teklifimizin kasım ayında gerçekleştirilecek Dünya Sağlık Asamblesinde kabul edilmesini temenni ediyorum"

Yorumlar (1)
selami 8 ay önce
corona-covid -19; tarihin en büyük komplosu.bu komployu icad edenler (trump,putin,selman,macron,merkel vb.) diktatorler,islam dusmanı cagdas firavunlar.bu corona komplosunun ne zaman bitecegi,bizi nereye goturecegi belli degil.yerli isbirlikciler bu oyunda rol oynuyor.
bu seytanın adamları ve isbirlikcileri yonetimde oldugu surece bu komplolar,tezgahlar bitmez,artarak devam eder.corona gider morona gelir.
tek ve kesin cozum; bu setyani guclerin demokrasi gibi sahte dinlerini,rejimlerini,partilerini vb. hepsini topyekun reddetmek ve Allah yolunda,yine Allahın dini tum dunyada hakim olsun diye (enfal 39) bunlarla mucadele etmek.aksi takdirde, yani Allahın emrini gormezden gelirsek kafirlere gelecek azap bizede dokunur."(Ülkenizde ve yeryüzünde) Fitne kalmayıncaya, (temel insan haklarına aykırı tüm fesat odakları kurutuluncaya ve böylece) Dinin (yonetimin,adalet düzeninin) hepsi Allah’ın (hukum ve emirlerine uygun) oluncaya kadar (zalim ve kâfirlerle) çarpışın (ve mücadeleyi bırakmayın)" .enfal 39.işin şakası yok,durum ciddi.!
cumanız mubarek olsun.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?