banner5

banner29

"Benim kafa keseceğim" diyen Suriyeli üzerinden provokasyon çıkarmaya çalıştılar!

Bursa'da bir sokak röportajı esnasında, "benim kafa keseceğim" diyen Suriyeli sığınmacı gözaltına alındı. Görüntüleri çeken ekibin Suriyeli gencin sanki birilerinin kafasını keseceğini söylediğini ima ederek üstelemesi, tepkiye neden oldu. Türkçesinin el verdiği sürece açıklama yapan gencin üzerinden provokasyon çıkarmaya çalışan muhabirin de sorgulanması gerektiği videoyu izleyenlerce dile getirildi.

Gündem 27.05.2019, 11:17 28.05.2019, 16:00

Bursa'da bir sokak röportajı esnasında mikrofon uzatılan Suriyeli vatandaşın "Benim kafa keseceğim" sözlerini provoke etmeye çalışan muhabir tepkiçekti.. Olayla ilgili harekete geçen Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, Suriyeli sığınmacının gözaltına alındığını açıkladı. Muhabir hakkında da herhangi bir işlem yapılmadı.

SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

Merkez Osmangazi ilçesi Kent Meydanında gerçekleştirilen bir sokak röportajı sırasında yaşanan olayla ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartıldı, ardından şahıs gözaltına alındı.

"SURİYELİ OLDUĞU ANLAŞILAN ŞAHIS GÖZALTINA ALINMIŞTIR"

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada, "Benim kafa keserim diyen ve Suriyeli olduğu anlaşılan şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Olay tüm yönleriyle araştırılmaktadır" denildi. Şahsın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

NE OLDU?

Suriyeli bir sığınmacının "Bunları gördüm yemin ederim kafa keseceğim" sözleri sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medyada yayılan röportajda Suriyeli sığınmacının "Benim kafa keseceğim" sözlerine çevredeki vatandaşlar, "Burası Türkiye Cumhuriyeti. Sen burada kafa kesemezsin" şeklinde tepki gösteriyor. Suriyeli sığınmacı, açıklamalarının devamında ise "Ben 6 senedir Türkiye'deyim. Bir şey yok. Çalışıyorum, hayat çok güzel" ifadelerini kullanıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?