banner29

BTP lideri Hüseyin Baş'tan şaşırtan çıkış: Deniz Gezmiş gibi kendimi…

Bağımsız Türkiye Partisi'nin Genel Başkanı Hüseyin Baş gençlere; idama giderken dahi, İslam dinini kastederek, “Ben öyle bir mefhumu tanımıyorum” diyen Deniz Gezmiş’i örnek gösterip mesaj verdi. Baş, ‘Deniz Gezmiş gibi kendimi Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığına adıyorum’ dedi.

Gündem 10.06.2020, 20:05 11.06.2020, 00:57
BTP lideri Hüseyin Baş'tan şaşırtan çıkış: Deniz Gezmiş gibi kendimi…

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş parti başkanı kimliği ile kameraların karşısına ilk kez çıktı.

Hüseyin Baş BTP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısına merhum babası Prof. Dr. Haydar Baş'ı anarak,

''Merhum Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş için başsağlığı dileyen, yanımızda olan, desteklerini belirten tüm dostlarımıza tekrar huzurlarınızda teşekkürü bir borç bilirim. Türk milletinin de başı sağ olsun. Zor günler yaşadık, bizim için acı günlerdi ancak biz çalışmalarımıza Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığı ve geleceği için devam etmekteyiz. 2002 ruhu ile 2020 yılında tüm çalışmalarımız tüm hızıyla, tüm teşkilatımızla aynen devam etmektedir" dedi.

Hüseyin Baş, asılırken imam istemeyen İslam dinini kastederek, “Ben öyle bir mefhumu tanımıyorum” diyen ve cenaze namazı babası tarafından ısrar edilerek kılınan Deniz Gezmiş'i kendisine örnek aldı.

29 yaşında BTP genel başkanlığına seçilmesini vurgulayarak gençlere Deniz Gezmiş’i hatırlatarak mesaj veren Hüseyin Baş,

"Biz genciz, dinamiğiz, çağdaşız, medeniyet sahibiyiz, tüm kültürümüze, tarihimize, değerlerimize bağlıyız, ciddi bir birikime sahibiz. Dünyanın en genç genel başkanlarından biri olarak "24 yaşında kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına adıyorum" diyen Deniz Gezmiş gibi ben de kendimi 29 yaşında Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığına adıyorum. Bu noktada gençlere şunu söylemek istiyorum: Senin bir hayalin var ve o hayali birlikte gerçekleştireceğiz" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (6)
Izzet yasar 10 ay önce
Genc genel baskan bagimsizlik hayalini ifade etmis ulkemizde bu hayalinden dolayi idamla cezalandirilan deniz gezmis h inan y aslani minnet sukran ve rahmetle aniyorum sayin huseyin basi tebrik ediyorum yolu acik olsun
Dr. Nuri Kaplan 10 ay önce
Tarafsız olamamak ve aynı zamanda ön yargılarla hareket etmeye güzel bir örnek teşkil edecek habercilik yapmışsınız.
Vaysal 10 ay önce
Deniz Gezmiş gibi kendini vatanının ve milletinin bağımsızlığına adamış bir vatan severi, ülkesinin ve milletinin menfaati için siyaset yapan her siyasinin örnek alması takdirle karşılanacak bir olaydır. Sayın Hüseyin Baş'ı tebrik ediyorum, yolu ve bahtı açık olsun.
hakan ay 10 ay önce
bu ülkenin sağcısı da, solcusu da bir ve beraber olmalı. Hüseyin Baş bu birliği sağlayacak gibi görünüyor.
AKIN 10 ay önce
Türkiyenin en genç başkanı Hüseyin Başı kutluyorum,
Mükemmel bir tespit ve ifadede bulunmuş,aynı hassasiyetle bizlerde kendimizi Türkiye cumhuriyeti devletine ve milletine adayacağız.
Yolun ve bahtın açık olsun syn baş.
Abdulkadir Kepekci 10 ay önce
Meşru bir partinin sözde ya da özde muhafazakar olduğundan siz karar veremezsiniz. Bizim de size sözde müslüman deme hakkımız doğar. Mantığınızı Haydar Baş düşmanlığı üzerine kurdunuz. Şimdi sıra evladında diyorsanız. Acırım size...
Yazık çok yazık size..
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?