Büyük Skandal! Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı ne yapmak istiyor?

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, geçtiğimiz günlerde Kocaeli yerel basınında yaptığı açıklamalarda AK Parti Kocaeli milletvekillerini zan altında bırakacak fadeler kullandı. Özellikle son günlerde FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılmasıyla ilgili tartışmaların gündemde olmasıyla birlikte böyle bir açıklamanın başsavcı tarafından yapılması büyük bir tartışmaya neden oldu.

Büyük Skandal! Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı ne yapmak istiyor?

Son günlerde FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması konusunda yürütülen tartışmaların hemen akabinde Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, TBMM'yi ve medyanın haberi sunuş biçimiyle de AK Parti'li milletvekillerini zan altından bırakacaj açıklamalarıyla dikkat çekti.

Söz konusu açıklamalar ve medyanın haberi servis edilme şekliyle kim ve kimler bu süreçte hedef haline getirilmeye çalışıldı?

MUHALEFETİN ÇIKIŞIYLA PARALELLİK GÖSTERİYOR!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "FETÖ'nün siyasi ayağına dokunulmadı" yönündeki açıklamalarından hemen sonra, adı FETÖ ile mücadelede "büyük başarılar elde eden savcı" olarak geçen ama Muhsin Yazıcıoğlu Suikastı davasına 15 Temmuz Darbe Girişimi'nden 15 gün önce takipsizlik vererek dikkatleri üzerine çeken ve şu anda Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı olan Habib Korkmaz, 2019 yılının değerlendirme toplantısında bir araya geldiği basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda sıradışı ifadelere yer verdiği görüldü.

Medya tarafından Başsavcı için: "FETÖ mensuplarını himaye ediyorlar ama ben direniyorum" algısı oluşturuldu.

SKANDAL NASIL BAŞLADI?

FETÖ ŞÜPHELİSİ ÇAYCI KADIN!

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, 2019 yılını değerlendirme toplantısı yaparak basın mensuplarıyla makamında bir araya geldi. Basın mensuplarına yaptığı açıklamada 2019 yılında FETÖ ile mücadeleyi değerlendiren Korkmaz, bir FETÖ şüphelisi çaycı kadın için bir milletvekilinin; "FETÖ şüphelisini serbest bırak" diyerek kendisini aradığını belirterek olayı şöyle aktardı:

Bir çaycı hanım kamu kurumunda çalışıyor, soruşturma açılmış. Biz soruşturmasını yaptık. Bize FETÖ bağlantısı olmadığı söylendi. Biz araştırdık, detaylı araştırma yaptık. Kadının iki tane katılım hesabı açtığını öğrendik. Yurtdışından gelen para ile FETÖ talimatı ile bankada tuttuğunu tespit ettik. Savunması ile dosyasında bilgiler örtüşmedi” dedi. Kadının savunması boşa düştü. Örgüte yardım olduğunu düşündük ve davayı açtık. Vekil Bey davanın yanlış açıldığını, suçlamayı hak etmediğini söyledi, biz delillerle çalışıyoruz. Kusura bakmayın dedik. Nasıl tanıklık için başvuracak. Kendisi basına beyanat verdi. Tanıklık yapmak isterse yapabilir. Bu para hareketi ile ilgili bilgisinin olması mümkün değil. Mahkemenin araştıracağı husus kasıt var mıydı? Bunu mahkeme yapacak. Biz yeterli şüphe varsa dava açıyoruz”

Başsavcı Korkmaz'ın Kocaeli basınına yaptığı açıklama:

SAVCI AK PARTİLİ DEMEDİ AMA BİR KISIM MEDYA AK PARTİLİ DİYE LANSE ETTİ

Kocaeli yerel basınına açıklamalar yapan başsavcının açıklamaları, kısa bir süre içinde ODA TV'ye servis edildi ve gerek bugunkocaeli.com.tr sitesi ve gerekse odatv.com siteleri Başsavcı'nın; ''BİR VEKİL'' ifadesini ''AKP'Lİ VEKİL'' olarak yayınladı! Bu iki haber ve daha bir çok siteye yansıyan haberde ki ''AKP'Lİ VEKİL KİM?'' ibaresini ise ne savcı bizzat kendisi ve nede savcılık makamının düzeltme yayınlamadığı görüldü.

PEKİ SAVCI'NIN İDDİALARI DOĞRU MU? O ÇAYCI KADIN FETÖ'CÜ MÜ?

Gündeme bomba gibi düşen iddiaların ardından yapılan araştırmalarda dikkat çekici detaylara ulaşıldı. Başsavcının FETÖ'cü olduğunu iddia ettiği çaycı kadın, hakkındaki davadan 3 ay önce beraat etmiş.

BAŞSAVCI: KİMSEYE BOYUN EĞMEM!

'FETÖ DAVALARINA SİYASİLER MÜDAHİL OLUYOR' ALGISI MI OLUŞTURMAK İSTEDİ?

Başsavcı; suçsuzluğu konusunda bir vekile giderek derdini anlatıp yardım isteyen yaşlı bir çaycı teyze hakkında gerekli araştırmaları yaparak adaletin tecellisi için çalışan ve çaycı teyzenin masumiyetine inanarak hak yerini bulsun diye çırpınan ve bir o kadarda risk alan o milletvekilini tebrik edip, ayrıca diğer bir çok vekili de zan altında bıraktığı için kamuoyu önünde özür dileyecek mi? Sayın savcı medyanın haberi sunuş şeklinde yer alan; AK Parti milletvekilleri üzerinden ''Siyasetin itibarsızlaştırdığını ve FETÖ davalarında siyasilerin müdahil olduğu'' algısına hizmet ettiğini düşünüyor mu? Kamuoyu bu ve benzeri bir çok sorunun cevabını merakla bekliyor...

İŞTE BAŞSAVCI'NIN FETÖ'CÜ OLDUĞUNU ÖNE SÜRDÜĞÜ AMA MAHKEMENİN HAKKINDA BERAAT KARARI VERDİĞİ ÇAYCI TEYZE'NİN RESMİ BERAAT KARARI EVRAĞI:

,

BUGÜN DE 34 FETÖ ŞÜPHELİSİ SERBEST BIRAKILDI

Bugün de yaşanan gelişmelerle birlikte Kocaeli'nde 34 FETÖ şüphelisinin serbest bırakıldığı Anadolu Ajansı tarafından duyuruldu. 

Habervakti

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5