Canlı yayında Yılmaz'dan çarpıcı açıklamalar! Süper güç olana kadar...

Akit TV ve Kanal 68'den canlı olarak yayınlanan Milli Diriliş'te ilahiyatçı yazar Şevki Yılmaz, Türkiye'nin 'süper güç' olması için gerekenleri çarpıcı bir şekilde ifade etti.

Canlı yayında Yılmaz'dan çarpıcı açıklamalar! Süper güç olana kadar...

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı yazar Şevki Yılmaz'ın çarpıcı analizlerde bulunduğu Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te 67. yılında NATO konseptinin Türkiye'yi taşıdığı darboğaz ve kabulünün 93. yılında İsviçre "Medeni" hukukuyla dejenere edilen, erozyona uğrayan aile yapısı konuşuldu.

SÜPER GÜÇ NASIL OLUNUR?

''Yeniden Fatih gibi dünya nöbetini alıp süper güç olmak için Kur'an'ı anayasa sünneti hukuk yapmalıyız'' diyen Yılmaz,''İlim elinizde olacak. O olmazsa olmaz. Her sahada taklidi bırakıp, bizim alimlerimizin taklit edilmesini sağlayacağız. Bu bir... İki teraziyi ele geçireceksiniz. Vahşi hukukla bunu yapamazsınız. Mekke'ye Medine'ye dayalı hukukla bunu yapabilirsiniz. Adaleti sağlayacak ahlak toplumudur. Yazılan değil, yaşanan yasalara ihtiyacımız var. Avrupalı bile Türkiye mahkemelerinde yargılanmak isteyecek. Bunu sağlamadan süper güç olamazsınız. Üç... Ticareti ele geçireceksiniz. Üretmeden süper güç olamazsın. Faizin yüksek olduğu yerde, süper güç olamazsın. Dört... Demiri ele geçireceksiniz.. Onlar da atom bombası varsa, bizde de olmalı.'' açıklamasında bulundu.

TİMSAHIN ALT VE ÜST ÇENESİ ARASINDA KALDIK

Açıklamalarına devam eden Yılmaz, ''Devletimiz henüz büyüme çağında olduğu için, süper güç oluncaya kadar kendisini koruma içgüdüsü ile barışı ve huzuru önceleyerek geleceğe yürümektedir. NATO şemsiyesine de bu reflekse girmiş, süper güç olana kadar da şartları lehine dönüştürme mücadelesi vermiştir. Bir yanda Atlantik, diğer yanda Avrasya! Timsahın alt ve üst çenesi! Tam bağımsız olana ve güçlenene dek durum budur! Ahlaklı toplumla güçleniriz buda Ancak Allah'ın dini üzere yaşarsak olur. O zaman yücelir ve dünya mazlumlarının hamisi olabiliriz!" ifadelerini kullandı.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5