banner29

Cerrahpaşa profesörü Feriha Öz koronavirüsten hayatını kaybetti

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feriha Öz koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Gündem 02.04.2020, 13:29
Cerrahpaşa profesörü Feriha Öz koronavirüsten hayatını kaybetti

Prof. Dr. Feriha Öz koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle 87 yaşında hayatını kaybetti.

Haberi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen sosyal medya hesabında duyurdu.

​Gönen, "Bizlerin ve binlerce meslektaşımızın yetişmesinde çok büyük katkıları olan, onbinlerce kritik hastanın tanısını koyan Sevgili hocamız Prof. Dr. Feriha Öz’ü kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hocamızın mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Hüseyin KAÇIN 1 yıl önce
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirmesinin ardından, virüse yakalanan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi emekli öğretim üyesi patoloji uzmanı Prof Dr. Feriha Öz yaşamını yitirdi. Feriha Öz emekli olduktan sonra Edirne’de yerleşmişti. Tiroid alanındaki çalışmalarıyla bilinen Öz, hayatını kaybettiğinde 87 yaşındaydı. Covid-19 nedeniyle Edirne Tıp Fakültesi’nde tedavi gören Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Uzmanı Prof. Dr. Feriha Öz hayatını kaybetti.
Bülent Ayan 1 yıl önce
Prof.Dr. Feriha Öz koronavirüse yenik düştü
Trakya Üniversitesi'nin Tıp Fakültesi'nin gönüllü kurucuları arasında yer alan ve bir dönem Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Ana Bilim Dalı Eski Öğretim Üyesi Prof.Dr. Feriha Öz, koronavirüs nedeniyle 87 yaşında hayata gözlerini yumdu…

Prof.Dr. Feriha Öz koronavirüse yenik düştü
Olgay GÜLER
Trakya Üniversitesi'nin Tıp Fakültesi'nin gönüllü kurucuları arasında yer alan ve bir dönem Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Ana Bilim Dalı Eski Öğretim Üyesi Prof.Dr. Feriha Öz, koronavirüs nedeniyle 87 yaşında hayata gözlerini yumdu.
Trakya Üniversitesi'nin kuruluşundan önce İstanbul'da ve kuruluş aşamasında da (1974 - 1982) Edirne'de gönüllü olarak görev yapan ve bir dönem de yönetim kurulu üyeliği yapan Prof.Dr. Feriha Öz, koronavirüse yenik düştü. Haberi, İstanbul ÜniversitesiCerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen sosyal medya hesabında duyurdu. T.Ü.'nin sevilen emekli öğretim üyelerinden Prof.Dr. Recep Mesut'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre, Prof.Dr. Öz yaş haddinden emekli olduktan sonra Edirne'ye yerleşmiş ve ara ara T.Ü. ve patoloji bölümünün etkinliklerine katılıyordu.
Trakya Üniversitesi Rektörlüğü'nün internet sitesinden yayınladığı mesajda, “Üniversitemiz Tıp Fakültesi Tıbbi Pataloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fulya Öz Puyan'ın annesi, Üniversitemiz kurucu öğretim üyelerinden ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı'ndan emekli olan kıymetli hocamız Prof. Dr. Feriha Öz vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz” denildi.
Hudut Gazetesi ailesi olarak Prof.Dr. Feriha Öz'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabırlar dileriz.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?