banner30

banner29

CHP Ekim ayında gündemi sarsacak: Kılıçdaroğlu istifa edecek!

CHP'ye yakın önemli bir isimden edinilen bilgiye göre, Ekim ayında Kılıçdaroğlu istifa etmek zorunda kalacak.

Gündem 31.08.2020, 12:22
CHP Ekim ayında gündemi sarsacak: Kılıçdaroğlu istifa edecek!

Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakın önemli bir isimden edinilen bilgiye göre CHP Ekim ayında köklü bir eksen değişikliğine uğrayacak. Öncelikle mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifasının gündeme geleceği, Kılıçdaroğlu ile seçime gidilemeyeceğinin vurgulanacağı söylendi. CHP’nin daha önce yaptığı “çatı aday” formülünün işe yaramadığı belirtilirken, bu defa CHP’nin başına geçecek kişinin direkt olarak aday gösterileceği kaydedildi.

Kılıçdaroğlu yönetiminin partiyi kurumsal kimliğinden uzaklaştırdığı vurgulanırken, tabandan büyük bir kopuş yaşanacağı beklentisinin ortaya çıkmış olması, Kılıçdaroğlu’nun istifasından başka bir seçeneği bırakmadığı ifade edildi. Bu istifa sürecinin nasıl başlayacağı sorusuna ise, Kılıçdaroğlu ve Genel Merkez yönetiminin CHP’nin geleneklerine uymayan bir takım gizli görüşmelerinin ve pazarlıklarının ortaya çıkartılarak, kamuoyunun takdirine bırakılacağı ifade edildi. Ayrıca parti içinden şuan isimleri telaffuz edilmeyen bir gurubun da istifaya hazır oldukları kaydedildi.

Bunlara ilave olarak ülke çapında CHP tabanının Milli hassasiyetleri yüksek Atatürkçü kesiminin de Genel Merkezin istifası yönünde yürüyüşlere hazır olduğu belirtildi.

Kaynak: turkishnews.com

Yorumlar (2)
tugo 8 ay önce
...n'olur istifa etme... ne güzel eğleniyoruk...
meltem 8 ay önce
Kimmiş o chp deki atatürkçü kesim? Ülkede 24 saat atatürk hakkında olumsuz söylemler tavan yaparken ortada yoklar? Chp'nin çatı aday formülü işe yaramadığı neye göre söyleniyor? Başkanlık seçiminde son tura iki aday kalacak iken zaten chp'nin adayı çatı aday olmak zorunda değil mi?
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?