banner29

Çok konuşulacak ifadeler: Fatih Portakal'ı izlemek böyle bir eğilime yol açabilir

Yazar Yüksel Aytuğ, FOX Ana Haber ve sunucusu Fatih Portakal'ı izlemenin intihar eğilimine sebep olabileceğini yazdı.

Gündem 19.04.2020, 19:20 20.04.2020, 00:52
Çok konuşulacak ifadeler: Fatih Portakal'ı izlemek böyle bir eğilime yol açabilir

Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, 'Sürekli FOX Ana Haber izlerseniz intihar eğilimi gelebilir' diyerek güzel haberlerin de var olduğunu belirtti.

Yazar Yüksel Aytuğ, korona günlerinden geçtiğimiz şu sıralar yapılan korkutucu haberlerin yanında sönük de kalsa iyi haberlern de olduğunu belirtti ve onlardan bazılarını köşesine taşıdı.

Aytuğ, Fox TV'nin habercilik anlayışını da eleştirerek 'Sürekli FOX Ana Haber izlerseniz intihar eğilimi gelebilir' dedi.

İşte o yazı:

Eğer sürekli FOX Ana Haber'i izleyip durursanız, -Allah korusun- içinizde bir intihar eğilimi belirebilir. Çünkü hiç usanmadan kara tablo çiziyorlar. Sürekli felaket senaryoları yazıyorlar. Onlara bakarsanız ülkede olumlu tek icraat yok. Bu ölümcül salgını bile siyasete tahvil edip, hükümeti zora sokmak, insanların umudunu kırmak için adeta bir 'silah' olarak kullanıyorlar.
Oysa... Öyle iyi şeyler oluyor ki bu memlekette. Sayayım da belki utanırlar:
Cuma günü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklaması ertesi gün tüm gazetelerin ortak manşeti, bültenlerin ilk haberi olmalıydı mesela. Ne dedi Bakan? "Hastanelerin yoğun olduğunu düşünüp de sakın sağlık kuruluşlarına gitmemezlik etmeyin. Herkesin sağlık sorununu çözebilecek güç ve olanağa sahibhastalarını koridorlara dizerken, İtalya çöken sağlık sisteminin altında ezilirken, Fransız hemşire ağlayarak sedyedeki yaşlı hastayı geri çevirirken, ABD'de valiler "300 değil, 3 bin solunum cihazına ihtiyacımız var" diyerek Trump'a isyan ederken, New York'ta ölüler balık taşımakta kullanılan soğutuculu TIR'larda bekletilirken. bizim bakanımız "Korkmayın, gelin, hepinize yer var" diyor. Çok şükür...
Bir zamanlar göçmen dolu gemileri limanlarına yanaştırmayan İtalyanlar, İspanyollar şimdi olanak bulsalar aynı gemilere binip, kaçacaklar. Trump'un Meksikalılara karşı ördüğü duvarı, şimdilerde Meksikalılar ülkelerine Amerikalılar girmesin diye kalkan olarak kullanıyorlar. Peki ya biz ne yapıyoruz? Yurt dışında mağdur tek bir vatandaşımızı bırakmıyoruz. Öğrencilerimizi, işçilerimizi özel uçaklarla getirtip, karantinaya alıyoruz. İngiltere'de kaderine terk edilen kalp hastası Türk'ü getirmek için özel ambulans uçak yolluyoruz. Yıllardır AB üyeliğimize burun kıvıran İngiltere, İtalya, İspanya başta olmak üzere aralarında ABD'nin de bulunduğu 40 ülkeye karşılıksız sağlık malzemesi gönderiyoruz.

Yorumlar (2)
Günel 1 yıl önce
PORTAĞAL Gibi İblisin Karşısında Neden Türk Halk Kurumları Korkur AZERİDE Fox Kanalın Bir Neçe Günlüğ Kapatmişlar Fox Kanalın Sözlerine Tepki Olmuşdu Azeri Portağal Gibi İnsanın Sözüne Çavabın Verdi TÜRK HALKI BÖYÜK HALK FOX KANALIN PORTAĞALIN ÇAVABIN Neden Veremyor Portağalın Arkasında HDP PKK FETÖ GİZLİ Örbitler Dayanır Türk Halkın Mutlu Günlerine Böyümesine Dayanamılar Fox Kanalı Geçe Gündüz Karalama Kanpanyası Yapır Yorulmadan Onların Güçü İblislerden Gelir PORTAĞAL PKK Yahudilerden Ruslardan Kötü Bir Söz Kulanmaz Çebhe En Böyük Dayağı Çok Karip Portağal İsmayıl Gibi Aparıçı İle Yanaşı Yürüyür Onların Sonu Karanlığ Olaçağ Her Kes Foxu Doğru Kanal Olduğun Söyleyir Anlamıram TÜRK HALKIN Devletin Kötülüğün İsteyen Nasıl İyi Ola Biler Allah İblisleri Miletimizden Uzak Etsin
Nazım Karamehmet 1 yıl önce
Hep özellikle kara tablo çiziyorlar. Gerçekten insan psikolojisi için tehlikeli.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?