banner29

Corona Virüsü Amerika ve İngiltere arasındaki gizli hesaplaşmayı ortaya çıkardı!

Koronavirüs ABD ile İngiltere arasındaki gizli hesaplaşmayı ortaya çıkardı vurgusunda bulunan Taşkın Koçak dikkat çeken bir yazı kaleme alarak süreci özetledi.

Gündem 27.03.2020, 19:31 27.03.2020, 21:43
Corona Virüsü Amerika ve İngiltere arasındaki gizli hesaplaşmayı ortaya çıkardı!

İşte Taşkın Koçak'ın söz konusu yazısı:

Ve

Veliaht Prensi Charles, Başbakan Boris Johnson ve Sağlık Bakanı Matt Hancock’un Covid-19 Testleleri Pozitif Çıktı!

Yazının başlığında belirttiğim gibi, ABD ve Birleşik Krallık İngiltere arasındaki yıllarca süren gizli kavgayı sonunda Corona virüsü açığa çıkardı

Daha önceleri şu tespitleri yapmıştık;

1- İngiltere kralı I. Charles’a baş kaldıran ve onun zulmünden kurtulmak için yeni Dünya’ya (yani yeni Dünya düzenini kurmak için) Amerika’yı giden ilk 13 koloni, (tabi ki bunu deklare etmeden) İngliz Kralından aldıkları izin ile yola çıktılar. Bu uzun sürecek yolculukta içinde bulundukları May flower gemisinde yeni Dünya düzeninin planlarını yapmaya başlamışlardı öncelikle İngiltere Krallığının bağımlılığından kurtulacaklar sonra ise yeni Dünya düzenini kuracaklalardı.

May flower gemisi bu sürecin ilk tanığıdır. Yolculuk sonunda Virginia eyaletine yerleşen bu topluluk belli bir zaman İngiltere’nin valiliğinin yönetiminde yaşamlarını sürdürdüler sonunda güçlenen ve sayıları artan bu kolonilerin iki önemli adamları George Washington ve Benjamin Franklin’in İngiltere’den kurtulma zamanın geldiğinin kararını verdiler ve İngiltere’nin hakimiyetini Amerika’dan sildiler.

2- 1944 Yılına kadar Dünya’da rezerv para olan İngiliz sterlinin tahtını yine A.B.D 1944 yılında 44 ülke ile yapmış olduğu Bretton Woods anlaşması ile doları rezerv para birimi yaparak, İngiliz hakimiyetine atılan 2. büyük darbeydi. İngilizler bunu da Amerika’nın 2. Dünya savaşındaki rolünden dolayı yine sinelerine çektiler ama unutmadılar.

yıllar boyunca mücadele ettikleri, ele geçirdikleri ve kendi yönetimlerini kurarak sömürge haline getirdikleri Ortadoğu ülkelerinin petrol gelirlerini kendi bankaları yerine Amerikan bankalarına gitmesi de İngilizleri hep rahatsız etti.

Her ne kadar Amerika ve İngiltere bir çok konuda birlikte harekete gayret etsellerde, İngiltere(Birleşik Krallık) kendisine yapılan bu 3 büyük operasyon zorda olsa sinesine çekti ama hazmedemedi, usta siyaseti gereği durumu hep idare etti duygularını gizledi, uygun zamanı ve şartları kolladılar.

İngiliz devleti güçlü bir belleğe ve derin ve ince hesaplara sahip oldukları için İngiliz kraliyet ailesi ve İngiliz Devlet Bürokrasisi, Amerika’nın bu hamlelerini asla unutmadılar.

Sonra ki süreçte; aşağıdaki sıra ile İngiliz derin aklı karşılık vererek operasyon düğmesine basarak yeni bir süreç başlattı..

1.si 1944 ile 1970 yılları arasında zaman zaman Doların değerine manipüle eden London City bankerleri ile A.B.D sürekli bir mücadeleye girdi.

1971 yılındaki A.B.D Başkanı Nikson ile Doları altın endeksinden çıkararan Amerikalılar, İngilizlerin dolara karşı yapmış oldukları manipülatif saldırılarını hiçbir zaman unutmadılar ve özel defterlerine durumu kayıt ederek ikili ilişkilerine zarar vermeden siyasetlerine devam ettiler.

2. 2017 yılında Rusya ve Çin’in Doları bitirme operasyonu sahne almaya başladı. Rusya, petrol anlaşmalarında Çin’in Par birimi olan Yuanı baz aldı.

Bu durum uluslararası piyasalarda Petro Dolara karşı savaş açıldığının göstergesi oldu, aynı zamanda İngiliz London City’de petrol satışlarında Yuanı kabul etmeye başladı, Amerika yine İngiltere’yi özel defterine not ederek ve ikili siyasetine yine devam etti.

3. İngiltere’nin Çin ile ortaklaşa işlere soyunması yani ‘’Bir Kuşak Bir Yol’’ projesindeki iş birliğini yaparak 1 milyar dolar ile bu projenin bir parçası olması Amerika için bardağı dolduran son damla oldu, bu yapılan hamleleri kabul etmeyen Amerika, bu süreçte Çin’le beraber hareket eden herkesi potansiyel düşman olarak hedefine koydu, İngiltere’ye ise yine o özel defterine özenle özel bölümüne not aldı.

Amerikan’nın finansal kuşatılmasının sonucunda (bu konuyu detaylı olarak daha önceki yazımda belirtmiştim) ''Corona Virüsü Bir Millatır '' yeni Dünya düzeni için verilen bu start ile Amerikan derin devleti kendisine yani Dolarına operasyon yapan ülkelere karşı Corona opersyonunu ile Biyolojik savaş unsuruyla Dünya kaosunu başlatı

Trump ve ekibi kendilerine ekonomik gol atmak isteyen ülkeleri açıktan tehdit ederek, ''biz kazanacağız'' diyerek , Çin merkezli başlayan bu operasyon nihayetinde tüm Dünya’ya ve İngiltere’ye ulaştı.

Corona virüsüne karşı ilk günlerde kendilerine yapılan operasyonun farkında olduğunu ve egemen güçlere ve Amerika’ya rest çekerek dik durmaya çalışan Boris Johnson, operasyonun gerçeğini görmüş ve önlem almayarak “sürü bağışıklığı” ile bu virüsten bu şekilde kurtulmayı planladıklarını söyleyerek karşısındaki güce adeta meydan okumuştur, fakat evdeki hesabı çarşıya uymadı .

İngiltere’deki enfekte olan kişi sayısı ve ölümler günden güne hızla artarak devam etti. Özel kişilerden başlayarak önce İngiltere Veliaht Prensi Charles'ın corona testi pozitif çıkmış şimdi ise Boris Johnson'ın testi pozitif çıktığı duyuruldu.

Yeni dijital Dünya sistemi kendisine baş kaldıran tüm devlet ve toplumları hizaya getirmek için virüs ve tüm biyolojik savaş unsurlarını bir silah ve terbiye aracı olarak kullanmaya devam edeceği ön görülüyor, İngiltere’nin A.B.D'nin bu strateji ve planlarından nasibini en üst seviyede alacağı saklı bir gerçek değildi, ve kraliyet havlu atmış gibi görülse de karşılıklı olarak restleşmeler ekonomik ve biyolojik silahlarla devam edecek, bu gidişatın süresinin ve acıların derin ve uzun olmasını planlanıyorlar...

Şunu asla unutmadan;

Herkesin(Devletlerin/Derin Güçlerin/Ezoterik tüm Fırkların) bir hesabı var, Allah’ın da bir hesabı var. Galip olacak ise yalnızca Allah'ın hesabıdır..(Şerde olsa Hayırda olsa Hüküm sadece O'na aittir)

Kimileri tuzak kazıyorlar.. Allah görür, bilir, duyar ve hüküm sahibidir. Ve tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçirendir..

Bize hayır gibi gelen şeyde şer, şer gibi gelen şeyde Allah hayır murat etmiş olabilir.. Biz bilmeyiz Allah bilir.. Bir hükmün vadesi tamam olduğunda, Allah o şeyin esbabını da halk eder..

An gelir Davud, elindeki sapanla Calud’a karşı tek başına direnir. Namı diğer Goliadh devrilir.

Satırlarıma şu ayetlerle son vermek istiyorum;'' .... sizin hoşlanmadığınız bir şey aslında sizin için hayırlı olabilir, hoşunuza giden bir şey de sizin için kötü sonuçlar doğurabilir. Neyin faydalı, neyin zararlı olduğunu en iyi Allah bilir, siz bilemezsiniz.'' Bakara 216

''.... sana karşı sinsice tuzaklar kuruyorlardı. Fakat onlar bu tuzaklarla uğraşırken, Allah da onların bütün hesaplarını altüst edecek müthiş bir plân kuruyordu. Ve Allah, ancak adâleti gerçekleştirmek ve zâlimlere gereken cezayı vermek için tuzak kurar; zira O, plân kuranların en hayırlısıdır.'' Enfal 30

Yorumlar (1)
AHMET TUYSUZ 1 yıl önce
Mükemmel AYNEN HERKESIN HESABI SASAR ALLAH C.C HESABI ASLA SASMAZ
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?