banner30

banner29

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ticaret Hedefimiz 1 Buçuk Milyar Dolar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ve Belarus arasındaki ticaret hedefi ile ilgili, "Yeni hedefimiz, 1 buçuk milyar dolarlık bir hedeftir''

Gündem 16.04.2019, 20:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ticaret Hedefimiz 1 Buçuk Milyar Dolar

CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, Türkiye ve Belarus arasındaki ticaret hedefi ile ilgili, "Yeni hedefimiz, 1 buçuk milyar dolarlık bir hedeftir. Türkiye ve Belarus bunu gerçekleştirebilecek imkana da sahiptir" dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerek ikili, gerekse heyetler arası görüşmelerde Türkiye- Belarus arasındaki siyasi, askeri, ekonomik, ticari ve kültürel konuları ele alma fırsatını bulduklarını söyledi. İki ülke bakanlarının da katıldığı görüşmelerde geleceğe yönelik hangi adımların atılacağını da değerlendirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biliyorsunuz Türkiye, Belarus'un bağımsızlığını tanıyan ilk ülkedir. 27 yıldır Belarus ile ilişkilerimiz ortak anlayış, karşılıklı saygı ve güven çerçevesinde devam etmektedir. Türkiye ile Belarus arasındaki işbirliğini her düzeyde daha da ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Özellikle ekonomi alanında değerlendirmeyi bekleyen çok ciddi bir potansiyel söz konusudur" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?