banner29

Dilenen kadına 'geber' diyen Nail Noğay görevden alındı

Çocukları aç olduğu için dilenmek zorunda kaldığını söyleyen kadına "Geber" diye cevap veren İstanbul Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay'ın, görevden alındığı açıklandı.

Gündem 09.04.2020, 16:01
Dilenen kadına 'geber' diyen Nail Noğay görevden alındı

Fransa merkezli Euronews'e konuşan bir kadın "Şimdi çocuklarım aç kalmasın diye, dilenmekten geliyorum. Pastaneleri, çöpleri gezerek çocuklarıma ekmek getirdim. Kal diyorsunuz ama mecburuz gitmeye. Çoluk çocuğumuz var, açız yani. Biz açlıktan ölelim ama çocuğumuza bir şey olmasın. Bana 'çıkma çıkma' diyorlar ama mecbur çıkacağım. Bir gelir olmayınca ne olacak?" ifadelerini kullanmıştı.

KADINA "GEBER" DEDİ

Kadının açıklamalarına sosyal medyada denk gelen İstanbul Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay, ''geber'' diyerek sosyal medya hesabından paylaştı. Bu yorum büyük tepki topladı ve Noğay görevden alınarak, hakkında soruşturma açıldı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konuya ilişkin, "Söz konusu şahıs, olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır." açıklamasını yaptı. Bakanlık ayrıca, anne ve çocukların ihtiyaçlarının karşılanacağını, hizmet modellerinden faydalanacaklarını duyurdu.

İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA'DAN TEPKİ

Konuya ilişkin bir açıklamayı da İstanbul Valiliği yaptı. Vali Ali Yerlikaya, "Hiçbir insani ve vicdani ölçüye sığmayacak bu çirkin paylaşımı esefle kınıyorum." diyerek tepkisini dile getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?