banner29

"Diriliş Atatürk"çülerde bu hafta

Kemalizmin yılmaz sevdalılarından eski milletvekili ve emekli yarbay Tevfik Diker kılıcını kınından çekip Diyanet İşler Başkanı Ali Erbaş’ı düelloya davet etti.

Gündem 27.07.2020, 23:54 28.07.2020, 11:19
"Diriliş Atatürk"çülerde bu hafta

86 yıl sonra 24 Temmuz günü kılınan Cuma namazı ile birlikte Ayasofya Camii tekrar ibadete açıldı. Ali Erbaş'ın tebliğ ettiği hutbede Ayasofya vakfiyesinden naklettiği “Fatih Sultan Mehmet Ayasofya’yı cami olması için vakfetti. Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır, dokunanı yakar! Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar” sözleri Kemalistlerin tepkisine yol açtı. Tepkinin nedeni ise Atatürk'e lanet okunduğu iddiası. İddia sahipleri ise Kemalist dindarlar.

Ülkemizde gün geçmiyor ki Kemalizm dinini koruma adına yeni komedi sahneleri yaşanmasın. Bir komedi de eski bir milletvekili olan emekli yarbay Tevfik Diker tarafından sergilendi.

Sözcü gazetesinde Saygı Öztürk imzası yer alan habere göre; Elinde kılıcı ile poz veren Tevfik Diker, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a  düello çağrısında bulundu! "Bana Atatürk’ün emanet ettiği Atatürkçülük ruhu ve misyonu yeter. O istediği duayı okusun. O duayla ben de o ruhla karşı karşıya gelelim. Bizi yüz binler de izlesin. Kazananın ben olacağıma inanıyorum." diyen Diker, böylelikle Atatürk'ün ruhunun ne kadar üstün(!) olduğunu gösterdi.

"Kazandıktan sonra Anıtkabir’e gideceğim, kullandığım kılıçla Atatürk’ün huzurunda saygı duruşunda bulunup, selam vereceğim." diyerek Ata'ya olan sadakatini doruklara taşıdı.

Yolsuzluklarla Mücadele Derneği Kurucu Başkanı olan Tevfik Diker Ali Erbaş'a 5816 sayılı kanun üzerinden suç duyurusunda bulundu.

Kaynak: "Diriliş Atatürk"

Yorumlar (1)
Adem Beşer 8 ay önce
Sen Allah'a şükret ki, sizin gibilere mühlet veriyor, yoksa sizin müslümanlara yaptıklarınızın öcünü çoktan alırdık.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?