banner29

Ekrem İmamoğlu: '39 ilçeden birinin bir belediye başkanısın sen, senin ne haddine!'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu gazeteci Cüneyt Özdemir'in sorularını video konferans canlı yayınında yanıtladı.

Gündem 28.03.2020, 00:07 28.03.2020, 00:34
Ekrem İmamoğlu: '39 ilçeden birinin bir belediye başkanısın sen, senin ne haddine!'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu gazeteci Cüneyt Özdemir'in sorularını video konferans canlı yayınında yanıtladı.

Seçimlerin bitmesiyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Kayaşehir'de bulunan Başakşehir Şehir Hastanesi'ne ulaşacak yol inşatlarını durduğu ortaya çıktı. Hastane inşaatı yüzde 90'lara ulaşmasına rağmen hastanenin çevredeki yollara bağlayacak olan yol inşaatları önce yavaşlatıldı sonra da tamamen durduruldu.

Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Merkezi hükümet bana yardım etmeli, birlikte büyük projeleri bitirmeliyiz" şeklinde açıklamalar yapmasına rağmen tamamlandığında İstanbul'un en büyük hastanesi olacak olan Başakşehir Devlet Hastanesi'nin yol inşaatlarını durdurduğu ortaya çıktı.

Daha öncesinde de katıldığı bir Televizyon programında açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, "Haziran ayında Başakşehir İlçesinde bulunan Kayaşehir'de yaptığımız hastaneyi açacağız; ancak mevcut İBB yönetimi önceki yönetim tarafından projendirilen hastane çevresinde bulunan yol inşaatlarını durdurdu" açıklamasında bulunmuştu.

Ancak tüm bunlara rağmen hala şehir hastahanesine ulaşacak yol inşatına başlanmadı. 

 '39 ilçeden birinin bir belediye başkanısın sen, senin ne haddine!'

Konuya ilişkin olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı bir programda Kayaşehir'de bulunan şehir hastahanesinin inşaatının neden devam etmediğini eleştiren belediye başkanına '39 ilçeden birinin bir belediye başkanısın sen, senin ne haddine!' diye tepki gösterdi.

VATANDAŞ YOLUN YAPILMAMASINA TEPKİLİ

Başakşehir'de esnaflık yapan İrfan Koç ise, "O yolun yapılmadığını biliyorum. Geçen gün bende karşı tarafa Cuma namazını kılmak için geçtiğimde dolaşarak baya bir sıkıntı yaşadım. Yolun bir an önce yapılıp kullanıma açılmasını isterim. Engel teşkil ediyor bu yolun yapılmaması. Bence vatandaş sıkıntı çeksin diye yapmıyorlar" diye konuştu.

Yorumlar (1)
Yalan haber 1 yıl önce
İmamoğlu'nun söyledikleri aşağıdaki videoda. Bu haber yalandır. Düzeltme yapın.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?