banner5

banner29

Enkaz altında Yatsı namazını kılmışlar! Depremzedeler o anları anlattı...

Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem sonrası enkaz altından sağ olarak kurtarılan depremzeler yaşadıklarını anlattı.

Gündem 25.01.2020, 16:41 25.01.2020, 17:30

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalıp kurtarılan bazı vatandaşlar o anları anlattı.

Elazığda meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem sonrası yıkılan binaların enkazında kalan yaralıların kurtarılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Enkazdan sağ olarak çıkarılan depremzedeler enkaz altında yaşadıkları korkuyu anlattı.

ENKAZ ALTINDA YATSI NAMAZINI İHMAL ETMEDİLER

Eşi ile birlikte depreme yakalandığını aktaran Nurdan Aydın isimli depremzede, “Salonda oturuyorduk o an çıkmaya çalıştık ama deprem ona bile fırsat vermedi. Eşim ile birbirimize sarıldık ve haklarımızı helal ettik. O anda her şey üzerimize yıkıldı. O enkazın altında ikimize abdestliydik. Eşim ile birlikte bağıra bağıra dua ettik. Eşim benim üzerime çıktı. Bana bir şey olmasın diye. O şekilde yatsı namazını kıldı. Elimi bile kaldırsam parmağını bile göremeyecek bir yerdesin. Benim belden aşağı tarafım duvarım dibindeydi. Bizi kolonların tamamen altından kurtaran doğal gaz borusu ve buz dolabıydı. Komşumuzun bağırmasını duydu eşim buz dolabının demirine vurarak ses çıkararak sesimizi ve yerimizi belli ettik. Bir ışık geldi eşimin üzerine nokta şekilde zaten o bize umut oldu” diye anlattı.

SURİYELİ MAHMUT YARDIMLARINA KOŞTU

Suriyeli bir gencin kendilerine yardıma koştuğunu anlatan Nuran Aydın, "Bizi buldular bizi kurtaran da Mahmut isminde Suriyeli bir genç. Size şunu söylüyorum Allah kimseyi o duruma koymasın. Çok zor bir durum ben 5-6 defa kriz geçirdim, baygınlık geçirdim. Yani kurtuluşumuz bir mucizeydi gerçekten." dedi.

BİR ŞEY OLMASIN DİYE EŞİNİN ÜZERİNE UZANDI

Nurdan Aydın'ın eşi Zülküf Aydın da yaşadıklarını, “Deprem anında bir kereden sonra durur dedim. Durmadı kaçamadık. Ayağa kalktım ve eşimin üzerine uzandım ona bir şey olmasın diye. O anda bina bir anda çöktü. Hafriyat bizi sıkıştırdı. 2. depremde çok daha fazla sıkıştık. Çok karanlıktı o an sadece ibadet etmek aklıma geldi. Allah kimsenin başına vermesin” ifadeleriyle anlattı.

HABERVAKTİ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?