Erdoğan'dan kritik uyarı! 'Şehit cenazesine giderken...'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis'ten çıkarken açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan kritik uyarı! 'Şehit cenazesine giderken...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyla ilgili olarak, "Ben bile şehit evine ziyarete sorarak gidiyorum. Şehit cenazesine giderken dikkat etmek gerekiyor." 

TBMM Genel Kurulu'nun 23 Nisan özel oturumunda kürsüye HDP Eş Başkanı Pervin Buldan çıkınca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Yaşar Gülersalonu terk etti. Buldan'ın konuşması sırasında Cumhurbaşkanlığı locası boştu.

Erdoğan , Meclis çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, "İstiklal Marşı'nı söylemeyenleri, Mehmetçiği şehit edenleri, onlarla omuz omuza olanları dinleyelim mi?" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NA SALDIRI

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya değinen Erdoğan, şunları söyledi:

"Burada bir şehit var ve bu şehidin kimler tarafından yapıldığı belli. PKK ile hangi siyasi örgüt el ele kol kola geziyor ve bunun yanında da Türkiye’de hangi siyasi partiler kol kola veriyolar. Sonra oraya gidiyorlar. Burada artık bir gaz sıkışması var. Bu insanların birikmiş olan gaz sıkışması karşısında nereye gideceksin, bunların hepsini etraflıca bir incelemek lazım, bunların üzerine de düşünmek lazım değil mi?

Bunları bir istismar şeyine dönüştürmenin bir anlamı yok. Buralarda çok dikkat etmemiz gerekir. Ben bile bir cumhurbaşkanı olarak herhangi bir şehit evi ziyaretinde önce soruyorum. Gidişim orayı rahatsız eder mi? Eğer edecekse gitmeyim derim. Dua yapacaksam duayı evimden yaparım, olay bu kadar basit."

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5