banner30

banner29

Erdoğan: Haddini bilmezse, Türkiye'nin yapacağı bellidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT Haber ortak yayınında gazetecilerin sorularını cevaplıyor. Erdoğan, Covid-19'la mücadeleye ilişkin "Her şeyi serbest bıraktık diye bu iş bitti anlamına gelmez Gençlerimiz de, 'Ben gencim bana bir şey olmaz' demesin. Maalesef bu hafta sonu, piknik alanlarında yol kenarlarında, askere gidenlerin yaptıkları işler doğru değil. Sonra bu işi telafi edemezsin" dedi.

Gündem 08.06.2020, 22:36
Erdoğan: Haddini bilmezse, Türkiye'nin yapacağı bellidir

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Haber ortak yayınında gazetecilerin sorularını cevaplıyor. Erdoğan, Türkiye’nin Covid-19’la mücadeleye ilişkin “Her şeyi serbest bıraktık diye bu iş bitti anlamına gelmez. Bugünün rakamlarını da buraya gelirken aldım. Baktığımız zaman vaka düştü. Vefat 18’e kadar inmişti. Bu defa 19, fena sayılmaz. Yoğun bakım 625, biz bu rakamı görmek istemiyoruz. Entübe hasta sayısının da aşağı düşmesini istiyoruz. İyileşen hasta sayısı güzel. Test sayılarımız iyi durumda. Gelişmeler bu noktada fena değil” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

– Şimdi ben buradan milletime sesleniyorum. Özellikle üç kavram burada önem arz ediyor. Maske mesafe temizlik. Aman ne olur bu üç kavrama çok dikkat edin.

– Bir defa maske ihmal etmeyin. Hele hele kapalı mekanda kesinlikle takın. 1.5 metre mesafeyi koruyalım.

– Elimizi bir yere sürdük kesinlikle yıkayalım. Yapalım ki başımıza iş almayalım. Eğer buradaki tedbirlerimiz ele alınırsa ben inanıyorum ki çok kısa zamanda 65 yaş üstü abilerim kardeşlerim bu işten zarar görmeyecektir.

– Gençlerimiz de, ‘Ben gencim bana bir şey olmaz’ demesin. Maalesef bu hafta sonu, piknik alanlarında yol kenarların, askere gidenlerin yaptıkları işler doğru değil. Sonra bu işi telafi edemezsin.

– Her şeyi serbest bıraktık diye bu iş bitti anlamına gelmez. Bugünün rakamlarını da buraya gelirken aldım. Baktığımız zaman vaka düştü. Vefat 18’e kadar inmişti. Bu defa 19, fena sayılmaz. Yoğun bakım 625, biz bu rakamı görmek istemiyoruz. Entübe hasta sayısının da aşağı düşmesini istiyoruz. İyileşen hasta sayısı güzel. Test sayılarımız iyi durumda. Gelişmeler bu noktada fena değil.

– Cemil Taşçıoğlu benim hemşehrim, babalarımız baba dostu. Tabi ben bunu sonradan öğrendim.

– Yıl sonuna kadar 5 tane daha şehir hastanesi yapacağız. Hedefimiz 30 büyükşehirin 30’una da şehir hastanesi yapmak.

– Türkiye’yi en modern ve nitelikli sağlık hizmeti imkanlarına sahip ülke haline getireceğiz.

– Sayın Putin’le bir görüşme yaptım. Putin’e dedim ki, ‘Vatandaşlarınız artık Türkiye’yi özlediler, gelmek istiyorlar. Önlerini açın, onlar Türkiye’ye gelsin.’ Dün haber geldi Türkiye’yi gidilebilecek destinasyonlar arasına koymuşlar.

– Piyasa bozucu faaliyetlerle mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz. Haksız fiyat artışı yapanlara yönelik MASAK incelemelerini başlatacak. Kamu bankaları finansal imkanlarını haksız fiyat artışı yapan bu firmalara sunmayacak. Fırsatçılık yapılmasına izin vermeyeceğiz.

– Yatırımların durması diye bir şey kitabımızda yazmıyor, yazmayacak. Yatırımları aynı kararlılıkla devam ettireceğiz.

– Yerli ve milli solunum cihazını ürettik. Siparişler yoğun şekilde gelmeye başladı, 60 bin civarında solunum cihazı siparişi var.

– Ülkenin ekonomik güvenliği konusunda gerekli mücadeleyi vereceğiz çünkü bu da bir terördür.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?