banner29

Erdoğan: Koronavirüsün ciddi ekonomik sonuçları olacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs ile mücadele toplantısının açılışında konuştu. Erdoğan koronavirüs salgını hakkında, "Bu sürecin ciddi ekonomik sonuçları olacak" ifadelerini kullandı.

Gündem 18.03.2020, 14:39 18.03.2020, 14:55
Erdoğan: Koronavirüsün ciddi ekonomik sonuçları olacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs ile mücadele çerçevesinde düzenlenecek toplantı öncesi Çankaya Köşkü'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları şu şekilde:

"Tüm dünya ile birlikte ülkemizi etkileyen corona virüs hastalığıyla ilgili değerlendirme toplantımıza hoşgeldiniz. Toplantı ardından yapacağımız millete sesleniş mahiyetindeki toplantıda detaylı açıklama yapacağız. Kısa bir giriş konuşmasının ardından tedbirlerin müzakeresine ağırlık vereceğiz.

"SÜRECİN CİDDİ EKONOMİK SONUÇLARI OLACAKTIR"

Bugüne kadar sağlık önlemleri ve tedbirleri hayata geçirdik. Gönüllü veya zorunlu karantina uygulamaları sebebiyle günlük hayatı durma noktasına getiren sürecin ciddi ekonomik sonuçları ortaya çıkacaktır. Hastalığın salgına dönüşmesini engelleme ve ekonomiyi canlı tutma hedefimiz var. Kur saldırısının etkilerinden yeni yeni kurtulmaya işlerin yoluna girmeye başladığımız dönemde ipin ucunu asla bırakamayız. Tüm ekonominin şartlarının dönemeye devamını sağlamak kolay değil.

"SABIR VE DUA İLE SÜRECİ AŞACAĞIMIZA İNANIYORUM"

Devlete düşen görevlerin yanında özel sektörün de sorumlulukları olduğu muhakkaktır. Bu zoru birlikte başaracağız. Ülkemizi sağ salim süreçten çıkardığında fırsatların bizi beklediğini biliyoruz. Sabır ve dua ile süreci aşacağımıza inanıyorum.

DÖRTLÜ KONFERANS HAKKINDA

Dün 4'lü konferans yaptık. İngiltere ve Fransa'nın durumu bizimle mukayese edilmeyecek kadar kötü. Virüsle ilgili alacağımız kararların ülkemiz ve ekonomimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

TOPLANTIDA KONUŞMA SÜRELERİNE İLİŞKİN

Bilgilendirme noktasında bu işin süreci yöneten götüren Sağlık Bakanı olması hasebiyle Sağlık Bakanımıza 5 dakikalık süreç, kabine üyelerimizin 3'er dakika, STK'ların 5'er dakika konuşma süreci olacak.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Türk Halkın Liderininde İşi Zor Virüs Nedeniyle Ekonimi Zeyiflemesi İyi Olmadı Babaçan Davudoğlu Kılınçlaroğlu Gül Bitip Tükenmeyen Düşmenler Yene Erdoğanın İsmin Dilerinden Düşüremeyeçeğ Ekonimi Çökdü Deyip Söyleneçeğler Erdoğan Ne Zaman İyi Bir İş Görmek İsteyir Çebhe Hayır Söz Söylemir Dövlet İşlemir Ekonimi İyi Deyil Dilinden Düşmür Türk Halkın Ekonimisi Yerin Altında Türk Halkın Yer Üstünde Neyi Var Kazı Dağın Kızılı Yerde Kim Kulanaçağ Yerde Heç Kimse Allah Korusun Çebbe Kendine Saklayıp İktiyar Olsam Kulanaram Düşünür Düşün 2023 Çü İllin Hedefi Sizi Beklemez Siz İblislerin Yanında Yürüyürsünüz Sonunuz Umarım İyi Olmaz
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?