banner30

banner29

Erdoğan: 'Sosyal medyada densizlik yapanlar var!'

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyaretinin ardından İstanbul'a geldi. Başkan Erdoğan İstanbul'da yaşanan depremle ilgili olarak açıklama yaptı. Erdoğan, "Şu an itibariyle 28 artçı sarsıntı meydana gelmiştir. Depremle ilgili tüm koordinasyon ilgili bakanlık ve tüm ekiplerimizle yönetilecektir. Binalarla ilgili hasar tespit çalışmaları sürüyor." dedi.

Gündem 26.09.2019, 17:50
Erdoğan: 'Sosyal medyada densizlik yapanlar var!'

Başkan Erdoğan'ın açıklamasından önemli başlıklar...

28 ARTÇI SARSINTI KAYDEDİLDİ
"Tam da havasahamıza girdiğimiz anda İstanbul ve çevresini etkileyen Silivri merkezli bir deprem haberini aldık. Depremin büyüklüğü AFAD ölçümlerine göre 5,8 olarak ölçüldü. Ayrıca şu an itibariyle 28 artçı sarsıntı kaydedildi. Artçı bu daha da devamı mümkün olan bir durum. Daha sonra artabilir de.

8 KİŞİ HAFİF YARALANDI
Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay başkanlığında Afet ve Acil Durum Merkezimiz faaliyete geçmiştir. Başta İstanbul Valimiz olmak üzere, il jandarma komutanımız olarak ilgili mercilerle bugün ve yarın burada devam ettirecekler. Depremle ilgili tüm koordinasyon tüm bakanlık ve kurumlarımızın katılımıyla bu merkezden yönetilecektir.

Bu zamanlarda çok açıklama yapanlar olur, bu açıklamalar kimseyi yanıltmasın. Köprüyü kullanmayın diyenler var, bunu fırsata çevirmek isteyenler var. Böyle bir şey söz konusu değil. 8 kadar bir yaralanma olayı söz konusu, bunlar da hafif yaralı olanlar. Binalarda bazı yerlerde hafif hasarlar söz konusu. bunlar da yakın takipte.

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Ciddi büyüklük sayılabilecek bu depremde yüreğimizi yakan bir haber almadık. AFAD'ın İstanbul genelindeki tüm birimleri yakın takipte. Olaylar takip ediliyor. Valiliğimizin tespitleriyle bu vatandaşlarımıza gereken müdahale yapıldı. Hasar tespit çalışmaları sürüyor.

İstanbullular başta olmak üzere tüm milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bazı açıklamalar yapılıyor, toplanma alanları gibi. AFAD'ın on binlerce ilan edilmiş toplanma alanları vardır. Bunlar kendi sitesinden de AFAD'ın yayınlanmaktadır. bunun sürekli güncellenmesi söz konusudur.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?