banner5

banner29

Ergenekon Davasının Gizli Tanığı 'Anadolu' evinde Ölü Bulundu!

Ergenekon Davasının Gizli Tanıklarından olan Ümit Sayın evinde ölü bulundu. Ölüm nedeni daha belirlenmemişken , Sayın’ın evinde bulunan kimyasal maddeler incelemeye alındı.

Gündem 30.01.2020, 23:31
Ergenekon Davasının Gizli Tanığı 'Anadolu' evinde Ölü Bulundu!

Ergenekon davasının kritik isimlerinden Ümit Sayın İstanbul Merdivenköy’deki evinde ölü bulundu. Sayın’ın ölüm nedeni araştırılıyor.

Habertürk’ten Emrah Doğru’nun haberine göre, Sayın’ın evinde bulunan kimyasal maddeler incelemeye alındı.

Ümit Satın’ın vücudunda yapılan incelemelerde kesici, delici, yaralama izi, silah ve bıçak yarası olmadığı tespit edildi.

Sayın’ın cenazesi Adli Tıp Morguna kaldırılırken, komşuları kendisiyle pek görüşmediklerini söyledi.

Gizli tanık “Anadolu

Ergenekon davasında tutuklanan Ümit Sayın'ın gizli tanık olduğu ve “Anadolu” adını kullandığı ortaya çıkmıştı.

Doç. Dr. Ümit Sayın, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde görevliydi.

2008’de Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. 23 ay tutuklu kaldıktan sonra 29 Ocak 2010'da tahliye edildi.

5 Ağustos 2013'te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında 4 yıl 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Ümit Sayın, 30 Aralık 2008’deki Ergenekon davasının 35. duruşmasında, telefon kayıtlarında yer alan "Necip Hablemitoğlu korkuyor çünkü arkasında ne MİT ne Emniyet ne de Genelkurmay var. Şu anda listede birinci adam, Hablemitoğlu 1 yıla kadar gidici, belki iyi olur, bir solucan ayıklanır" sözleri için "Düşünülmeden sarf edilmiş sözlerdi. Pişmanım" demişti.

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu, Alman Vakıfları davaları ve Fethullah Gülen ile ilgili raporlar hazırladıktan sonra 18 Aralık 2002'de evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda öldürülmüştü. (EKN)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Günün Karikatürü Tümü