banner30

banner29

Ergün Poyraz'in görüşme trafiği!

Ergenekon tutuklusu Ergün Poyraz'ın iddianamenin eklerinde ortaya çıkan görüşme trafiği baş döndürücü çıktı.

Gündem 22.08.2008, 21:34 20.07.2019, 18:55
Ergün Poyraz'in görüşme trafiği!

Poyraz'ın JİTEM'ci korumaları tarafından dakika dakika not edilen görüşme trafiğinde bir gün emekli orgeneral Şener eruygur bulunurken diğer gün MGK Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Tuncer Kılıç yer alıyor. Ergenekon'un faaliyetlerini film şeridi gibi ortaya koyan notlar örgütün Fethullah Gülen aleyhine yürüttüğü faaliyetler hakkında da ipuçları veriyor.

JİTEM’in maaşlı elemanı olduğu iddia edilen ergenekon tutuklusu Ergün Poyraz'ın kendi korumaları tarafından dakika dakika kayıt altına alınan temas trafiği baş döndürüyor. Sıradışı ilişkileri içeren görüşme trafiği, son yıllarda türkiye'de yaşanan olaylara dair önemli ipuçları veriyor.

HAKARET DOLU KİTAPLARIN YAZARI

Soruşturma kapsamında kendisine verilen istihbari bilgilere türlü yalanlar katarak sipariş kitaplar yazan Ergün Poyraz, müthiş bir ilişkiler ağının içinde bulunduğu söylendi. Poyraz'ı korumakla görevli astsubay Yusuf K. ve uzman çavuşlar Oğuzcan H. ve Cemal D.’nin, sözde yazarın faaliyetleriyle ilgili tuttuğu notlar, Ergenekon Terör Örgütünün çalışma yöntemini gözler önüne seriyor.

KİMLER VAR KİMLER

Notlarda, Poyraz'ın sık görüştüğü isimler arasında, Ergenekon'dan tutuklu Emekli Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Şener Eruygur, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Tuncer Kılıç, DGM savcısı Nuh Mete Yüksel gibi isimlerin olduğu iddia ediliyor. Eruygur'la görüşmeler, genelde, yapılan çalışmaların ardından rapor sunma şeklinde geçtiği öne sürüldü.

İŞTE İDDİA EDİLEN KORUMALARIN AJANDASINDAN YER ALAN İFADELER

20 ocak 2003
Jandarma Genel Komutani Orgeneral Şener Eruygur komutanimizla 50 dakİkalik bir görüşme yapti.

25 ocak 2003
MGK kuruluna Orgeneral Tuncer Kılıç ile randevusu için gelİndİ.

06 ocak 2003
Savci Nuh Mete Yüksel ile görüşmeye gidildi. 30 dakİkalik görüşmeden sonra.

DGM savcısı Ömer Suha ile AK Parti davasi İle İlgİlİ 15 dakikalik görüşme.

HABLEMİTOĞLU'NU KAYDETMİŞ

Ergenekon davasının 40. klasöründe yer alan notlar, poyraz'ın korumalarınca özel araçla sabah evinden alınışından, akşam evine bırakılışına kadar yaşananları içeriyor.

1 Şubat 2003

İstanbul Tuzla'da asteğmen adayi Hurşİt Canlı ile Necip Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili VİP bilgiler alındı.

5 Şubat 2003

Zafer Çarşısına gelindi. Dr. Necip Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili olarak Serkan adli kişiyle buluştu. Yaklaşık 55 dakika görüştü. Bu görüşmede Ergün beyin üzerinde kendisine ait dinleme cihazi vardı. Dinleme cihazını Atilla albaya verdİ.

Poyraz'ın hararetle takip ettiği bir diğer konu da geçtiğimiz ay beraat ile sonuçlanan fethullah gülen hocaefendi hakkında açılan dava. davaya müdahil olmak isteyen ama bu talebi mahkeme tarafından reddedilen ergün poyraz davaya bakan savcılarla sık sık görüşüyor ve davanın seyriyle çok yakından ilgileniyor.

8 ocak 2003 (ÇarŞamba)

09.00 DGM Savcısı Hamza Keleş'e Fethullah Gülen'le ilgili mülakatta bulunduğu

11 ocak 2003 (cumartesi)

09.30 evinden çıkış. Kızılay'da bulunan kitapçılardan Fethullah Gülen lehine yazılmış kİtaplardan alindi.

03 mart (pazartesi)

16.45 DGM Başkanı Orhan Karadeniz'le Fethullah Gülen İle ilgili davanin sonucu ile ilgili görüşmede bulunuldu.

04 mart 2003 (salı)

15.45 DGM duruşmadından sonra C.Savcisi Nuh Mete Yüksel beyin yanına gelindi. 03 mart'ta Fethullah Gülen'in avukatlari tarafindan mahkemeye vermiş olduklari 150 sayfalik savunmanin fotokopisini aldı.

10 mart 2003 (pazartesi)

09.50 Fethullah Gülen ile ilgili duruşma

11 mart 2003 (salı)

16.50 C.Savcısı Nuh Mete Yüksel'in yanına gidildi. Fethullah Gülen davası ile ilgili olarak bilgi alışverişinde bulunuldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?