banner29

Esed'le masaya oturalım diyordu! Akşener, şehitlerimizden bahsederken ağladı...

Daha önce Esed'le masaya oturulması gerektiğini savunan Meral Akşener, Esed'in şehit ettiği askerlerimizden bahsedderken gözyaşlarına hakim olamadı.

Gündem 03.03.2020, 14:25
Esed'le masaya oturalım diyordu! Akşener, şehitlerimizden bahsederken ağladı...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti grubunda yaptığı konuşmada, Suriye konusunda hükümeti yine eleştirdi. Konuşmasının sonunda Akşener, gözyaşlarını tutamadı.

"Oğullarımızı cennete uğurladık" diyen Akşener, "Selam olsun şehit analarına, babalarına, eşlerine, evlatlarına, kardeşlerine. Allah'ım onlara güç versin, sabır versin. Allah'ım bu cennet vatana göz dikenleri göz dikenlerle kol kola girenleri kahreyle yarabbim." ifadesini kullandı.

Konuşması öncesi salondakilerle birlikte İstiklal Marşı'nı okuyan Akşener, yaklaşık 20 dakika kürsüde kaldı. Akşener, salondakilere, "Ne mutlu Türküm diyene" dedirttikten sonra konuşmasını noktaladı. Akşener'in kürsüden inerken gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

İYİ Parti lideri Akşener, daha önce Türkiye'nin Esed rejimi ile görüşmesi gerektiğini savunmuştu. Akşener, "Ben Suriye’ye gidip, Esad ile görüşmeye, bu problemi çözmeye hazırım. Türkiye’yi yeniden çırak çıkarmanın anlamı yok." demişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?