banner30

banner29

FETÖ'cü savcının arsızlığı!

FETÖ’nün Ergenekon kumpas davasının eski hakimlerinin ve savcılarının yargılanmasına Yargıtay 8. Ceza Dairesi’nde devam ediliyor. Yargılanan kişilerden biri de eski savcı Mehmet Ali Pekgüzel'di. Ergenokon davasının mağrur savcısı Pekgüzel, cezaevi aracında havasız olduğu gerekçesi ile olay çıkardı.

Gündem 20.06.2019, 14:56
FETÖ'cü savcının arsızlığı!

Tutuklu bulundukları Ankara Sincan Cezaevi’nden 18 Haziran Salı günü saat 08:20’de yargılandıkları Yargıtay 8. Ceza Dairesi’ne sevki yapılan Ergenekon kumpas davasının eski hakim ve savcılarının bulunduğu cezaevi aracında Ergenekon kumpas davasının FETÖ sanığı eski duruşma savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, hava alamadığı gerekçesiyle askerlerle tartıştı.

“BİZ YARGILADIĞIMIZ ASKERLERE BÖYLE Mİ DAVRANIYORDUK”

FETÖ’nün Ergenekon kumpas yargılamasının eski hakimleri Hasan Hüseyin Özese, Hüsnü Çalmuk ve Fatih Mehmet Uslu’nun da yer aldığı cezaevi aracında hava alamadıkları için bulundukları bölümün kapısının açık bırakılmasını isteyen FETÖ sanığı eski savcı Pekgüzel, talebine olumsuz yanıt alınca araçtaki askeri personelle tartıştı.

Hayvan muamelesi gördüklerini öne süren Pekgüzel, askerlerin tuttuğu tutanağa göre görevli personele, “Biz Ergenekon Davasında yargılama yaparken, yargıladığımız askerlere böyle mi davranıyorduk? Siz bunları bana bilerek yapıyorsunuz. Kimden emir aldınız? Beni bu şekilde burada tutamazsınız” dedi.

“GÜVENLİĞİ TEHLİKEYE DÜŞÜRECEK TAVIR İÇERİSİNDE BULUNDULAR”

Yaşanan tartışma sonrası da cezaevi aracında bulunan askeri personelin olayla ilgili tutanak tuttuğu öğrenildi. Eski savcı ve hakimlerin sevkte görevli jandarma personeli ve araç şoförünün güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde tavır ve hareketler içerisinde bulunduklarına dair tutanak tutan askeri personel, tutanağa araç şoförü tarafından sanıklara havalandırma ve klima sistemlerinin çalıştığına dair beyanda bulunulduğuna dair de not düştü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?