banner29

FETÖ'den tutuklu askeri öğrencilerin anneleri AK Parti önünde...

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ üyeliği suçlamasıyla tutuklu bulunan askeri öğrencilerin anneleri AK Parti İstanbul İl Binası önünde oturma eylemi başlattı. Söz konusu eylem HDP önünde çocuklarını terör örgütü PKK'dan geri isteyen annelerin eylemine karşı misilleme olduğu iddia edildi.

Gündem 16.09.2019, 17:47
FETÖ'den tutuklu askeri öğrencilerin anneleri AK Parti önünde...

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ üyeliğinden tutuklanan askeri okul öğrencilerinin anneleri AK Parti İstanbul il binası önünde oturma eylemine başladı.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre,

Polislerin eylemi engellediğini iddia eden ancak bina önünden ayrılmayacaklarını söyleyen Ayten Güleşçi, "Diyarbakır’daki annelerin çocuklarını PKK almış. Bizim çocuklarımızı devlet aldı. Biz de anneyiz” diyerek yetkililerin seslerini duymasını istedi.

Bugün sabah saatlerinde 15 kişilik bir grup AK Parti İstanbul il binası önünde bir araya geldi. Çocukları 4 yıldır tutuklu yargılanan anneler AK Partili bir yetkiliden yanıt alana kadar oturma eylemine devam edeceklerini söyledi.

​Bina önünde oturan annelerden Ayten Güleşçi, şu an basın açıklaması yapmalarına izin verilmediğini söyleyerek taleplerini şöyle açıkladı: “Bugün itibarıyla AK Parti İstanbul il binası önünde oturma eylemine başladık. Fakat bize müdahale ediliyor. Basın açıklaması yapmamız engellendi. Biz hakkımızı, özgürlüğümüzü istiyoruz. Karşımızda bir yetkili istiyoruz. Bizim tek talebimiz çocuklarımızın artık özgür bırakılması. Sesimiz duyulsun. Yetkililer gelene kadar burada oturmaya niyetliyiz.”

'HER YERE GİTTİK AMA SONUÇ ALAMADIK, BİZ DE ANNEYİZ…'

Hava Harp Okulu öğrencisiyken tutuklanan oğlu için oturma eylemine başladığını annelerden Fatma Oka ise şunları söyledi:

"Biz çocuklarımızın hakkını istiyoruz. Bir yetkili çıkıp bize cevap versin. Biz çocuğumuzu devlete verdik. Devletten beklediğimiz için bunu yapıyoruz. Her yere gittik ama sonuç alamadık. Polisler bize engel olmaya çalışıyor ama biz durumu anlattık. Diyarbakır’daki annelerin çocuklarını PKK almış, bizim çocuklarımızı devlet aldı. Biz de anneyiz.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?