banner5

banner29

Flaş iddia: 'FETÖ, Emine Erdoğan'ı izlemek için o ismi kullanmış'

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, Sabah gazetesi muhabiri Tülay Canbolat’ın FETÖ’den gözaltına alınmasını köşesine taşıyarak dikkat çeken ifadelerde bulundu.

Gündem 31.01.2020, 15:00
Flaş iddia: 'FETÖ, Emine Erdoğan'ı izlemek için o ismi kullanmış'

Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, “Emine Erdoğan'ı izleyen FETÖ'cü!” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Uğuroğlu, Sabah gazetesi muhabiri Tülay Canbolat’ın FETÖ’den gözaltına alınmasını köşesine taşıdı.

“EMİNE ERDOĞAN'I İZLEMEKLE GÖREVLENDİRİLEN TÜLAY CANBOLAT'IN ‘GÜVENLİK SORUŞTURMASINDAN’ NASIL GEÇTİĞİ MERAK KONUSU”

Orhan Uğuroğlu şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ı adım adım izlemekle görevli olan ve cumhurbaşkanlığına akreditesi bulunan Sabah Muhabiri Tülay Canbolat, ByLock'tan evinde gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi tarafından yürütülmekte olan FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Sabah Gazetesi'nin basın kartlı muhabiri Tülay Canbolat'ın emniyetteki sorgusunun sürdüğü öne sürüldü.

Polis tarafından hakkında araştırma yapılması ve ifadesinin alınmasından sonra cumhuriyet başsavcılığı tarafından da ifadesi alınacak olan Canbolat'ın mahkemeye sevk edilip edilmeyeceği henüz belli olmadı.

Değerli okurlarım,

15 Temmuz kahpe darbe girişimi sonrasında FETÖ'cü 215 bin kişinin ByLock adlı şifreli haberleşme programı kullandığını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamıştı.

Bu 215 bin kişinin isimlerinin açıklanmaması bir yana ByLock kullanıcılarının FETÖ'cü sayılacağı da mahkemeler tarafından karara bağlanmıştı.

Durum böyle iken Sabah Gazetesi tarafından Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan'ı izlemekle görevlendirilen Tülay Canbolat'ın ‘güvenlik soruşturmasından’ nasıl geçtiği ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesine nasıl "akredite" yapıldığı da merak konusu.”

“15 TEMMUZ ÖNCESİNDE OLDUĞU GİBİ ERDOĞAN VE AİLESİNİN ARASINA SIZMAYA DEVAM EDİYOR”

“Erdoğan, FETÖ ile mücadelede kararlılığını ortaya koyarken, ailesinin de aynı kararlılıkta mücadele etmesi gerekmez mi?” diye soran Orhan Uğuroğlu şöyle devam etti:

“Sabah Muhabiri Tülay Canbolat'ın, ByLock'tan yargılanıp yargılanmayacağına, FETÖ'cü olup olmadığına elbette yargı karar verecektir. Gözaltına alınması, Canbolat'ın FETÖ'cü olduğu ve mahkum olacağı anlamına gelmez.

Ancak First Leydi Emine Erdoğan'ı adım adım izleyen ve cumhurbaşkanlığı külliyesine rahatlıkla girip çıkan bir gazetecinin gerek Milli İstihbarat Teşkilatı, gerek Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geniş kapsamlı araştırılması gerekmez mi?

Değerli okurlarım, Fethullah Gülen Cemaati demek ki, 15 Temmuz öncesinde olduğu gibi Erdoğan ve ailesinin arasına sızmaya devam ediyor.

Hatırlatmam gerekir ki;

- FETÖ'cüler, Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde Ankara'daki Keçiören ilçesinde oturduğu apartmanda bile kendilerine yer buldular.

- Erdoğan'ın oturduğu apartmanın alt katında Samanyolu Televizyonu Ankara Temsilcisi Haluk Örgün oturuyordu.

- Örgün'ün boşalttığı daireye, Zaman Gazetesi'nde çalışan ve İstanbul'dan Ankara'ya tayin edilen Erdal Şen taşındı.

- 2012 yılı Aralık ayında Erdoğan'ın çalışma ofisinde dinleme ve kayıt cihazları bulunmuştu ki o tarihte bu haberi tüm medyayı atlatarak siyaset.tv haber sitemde yayınladım.

- NTV canlı yayınına çıkan Erdoğan'a sorması için NTV Genel Haber Koordinatörü Nermin Yurteri'ye rica ettim. Yurteri sorunca, Erdoğan da doğruladı.

- Bu arada Başbakan Erdoğan'ın koruma müdürü sanki ödül olarak Denizli'ye emniyet müdürü yapılmıştı. Cihazların FETÖ'cü polisler tarafından konulduğu da ortaya çıkmıştı.

- 15 Temmuz'da da Cumhurbaşkanının yaveri FETÖ'cülükten mahkum edilmişti.

FETÖ'cülerin ne zaman nerede ortaya çıkacağı demek ki hala bilinmiyor.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?