banner30

banner29

Fox'un Portakal'ından skandal çağrı! "Şehit vermeye ve ezik kalmaya devam mı edelim Portakal?"

Fox Haber sunucusu Portakal, "Savaş olan yerde hiçbir şey yeşermez" diyerek savaşa hayır deme çağrısı yaptı. Fatih Portakal'ın skandal sözleri, "Savaş çıkmasın diye bize saldıranlara cevap vermeyelim, şehit vermeye ve ezik kalmaya devam mı edelim Portakal?" tepkilerine neden oldu.

Gündem 02.03.2020, 21:27
Fox'un Portakal'ından skandal çağrı! "Şehit vermeye ve ezik kalmaya devam mı edelim Portakal?"

Daha önce terör örgütü PKK'ya teşekkür eden ve her türlü devleti yıpratma ve hükümeti yıkma propagandasında ipin ucunu tutanlardan olan Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın gündeminde bugün Suriye ve İdlib vardı. Portakal sözlerine "Bugünlerde çok kullandığımız kelimelerden biri savaşmak. Yıllar önce 2011 yılında bizim ülkemizde olmaz dediğimiz... Çünkü bizim savaşımız değildi bu Türkiye'nin savaşı falan değildi ama bir şekilde uygulanan politikalarla olayın tarafı olduk." ifadeleriyle başladı.

"Esed sırtını Rusya'ya dayadı"

Devlet yönetiminin en önemli görevi olan sınır güvenliğini sağlama işini senelerdir bir türlü beğenemeyen Washington portakalı, hükümetin bu konudaki politikalarını eleştirdi. Portakal, "Şimdi biz savaşın içindeyiz neredeyse. Esed kendini kurtarmış durumda. Arkasını Rusya'ya dayamış durumda. Biz kendimizi o savaştan korumak istiyoruz. Sıçrayabilecek olaylardan kendimizi korumak istiyoruz ve bizi yönetenler kendi politikalarını hala sorgulamıyorlar. Sorgulamak zorundalar. Bize ait olmayan savaşta bize ait olan savaşa geldik." diye konuştu. 

Aslında ettiği sözle farketmeden kendi sorusuna kendisi yanıt doğurmuş olan Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü konuşmalarında belirttiği, savaşın Türkiye'yi tehdit etmemesi adına sınırötesinde yürütülen mücadeleyi ve amacını anlamamış gibi görünüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, 'Biz savaşın Türkiye vilayetlerinde yaşanmaması için müdahale ettik' demişti.

"Savaşa 'hayır' dememiz gerekiyor"

Savaş istemediğini söyleyen Portakal, "Emekli bir general ve stratejist Nejat eslem şöyle diyor: Savaş çok ciddi bir amaç için çok ciddi bir eylemdir. Ve bedeli kandır. Televizyon kanalları savaş denilen bu ciddi eylem için programlarını şova dönüştürmemeleri gerekiyor diyor. Hepimize bir mesaj veriyor. Savaşa hayır demek aslında hepimiz için insani ve vicdani bir görevdir. Bunu dememiz gerekiyor ki savaşın olduğu yerde hiçbir şey yeşermiyor. Bol üzüntü, bol gözyaşı, bol acı, sevgili seyirciler." şeklinde konuştu.

Fatih Portakal'ın bu sözleri, sosyal medyada "Savaş çıkmasın diye bize saldıranlara cevap vermeyelim, şehit vermeye ve ezik kalmaya devam mı edelim Portakal?" tepkilerine de neden oldu.

Kaynak: yeniakit

Yorumlar (1)
Tarık keskin 1 yıl önce
Ya bu şaşkın şapşalın söylediği ne zaman bize deĝer olduki...kulak verelim. Kaç para eder bu zırto ??
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?