banner29

Görme engelli yetimin kurban hayali gerçek oldu !

Babasını trafik kazasında kaybeden ve daha 2 yaşındayken görme yetisini kaybeden 13 yaşındaki gencin hayali bir iyilik derneği tarafından gerçekleştirildi.

Gündem 11.08.2019, 13:16
Görme engelli yetimin kurban hayali gerçek oldu !

Adana'da biri görme engelli iki çocuğuyla yaşayan ve maddi imkanzlıklardan ötürü 20 senedir kurban kesemeyen Meryem Demirboğan bu bayram görme engelli oğlu kurban kesmek isteyince Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi'ye ulaştı ve Fevzi'nin vesilesiyle bu sene kurban kesebildi. Anne ve oğlu kurbanlığın gelmesiyle sevince boğuldu. Kurbanı göremeyen Mustafa Doğukan Demirboğan ona dokunup okşayarak sevdi. 

Yıldırım, 22 yıldır öksüz ve yetimlere canlı kurban dağıttıklarını belirterek, "Bu sene hedefimiz 53 aileye kurban götürmek. Biz nasıl kendi evimizde kurbanı tekbirlerle kesip kanını çocuklarımızın alnına sürüyorsak, yetim evlerde de bu an yaşansın istiyoruz. Bugün tespit ettiğimiz bir aile ve çocuğu hayvan sevgisiyle dolu. Babası hayattayken bile kurban kesmemiş bir aile ve bu ailenin çocuğu görme özürlü. Çocuğumuzun annesi diyor ki, 'komşular kurban haricindeki günlerde de mangal yapıyorlar ve oğlum etkileniyor bizim bunu yapmaya imkanımız yok'. Bizde diyoruz ki bayramda çocuklar sevinsin evlerde ocak tütsün bütün evlere bayram sevinci girsin" dedi. 

"OĞLUMUN İLK KURBANI"

Anne Meryem Demirboğan ise, "Oğlum 2 yaşından beri görme engelli gelecek sene ameliyatı var bundan dolayı da kurban kesemiyoruz. Maddi durumumuz iyi olmadığı için 20 yıldan bu yana kurban kesemiyoruz eşim trafik kazasında vefat etti. Kurban kesemediğimiz için bayramda evden dışarıya çıkmıyorum yani fazla irtibat kurmuyorum. Ne diyeceğimi bilmiyorum karmaşık duygular içindeyim kurban kesmek güzel bir şey, oğlum çok istemişti" diye konuşarak duygulandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?