banner29

Güney Kore ürkütücü haberi dünyaya duyurdu!

Güney Kore, koronavirüs tedavisi görüp hastaneden taburcu olan 91 kişide ikinci kez Kovid-19 tespit edildiğini duyurdu.

Gündem 10.04.2020, 16:15 12.04.2020, 14:35
Güney Kore ürkütücü haberi dünyaya duyurdu!

Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (KCDC), koronavirüs tedavisi görüp hastaneden taburcu olan 91 kişide ikinci kez Kovid-19 tespit edildiğini duyurdu. Ülkede geçtiğimiz günlerde de 51 kişide ikinci kez virüs tespit edilmiş ve Koreli sağlık otoriteleri, virüsün insan hücrelerinde gizlendiğini bir süre sonra tekrar aktif hale geldiğini düşündüklerini açıklamıştı.

Güney Koreli yetkililer koronavirüs testleri pozitif çıkan ve tedavi görüp virüsten kurtulan 91 hastanın testlerinin daha sonra yeniden pozitif çıktığını bildirdiler.

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Direktörü Jeong Eun-kyeong, yaptığı açıklamada hastaların yeniden enfekte olmasından ziyade virüsün yeniden aktive olmuş olabileceğini belirtti.

Güney Kore sağlık yetkilileri bu trendin arkasında yatan şeyin açık olmadığını, epidemiyolojik araştırmaların sürdüğünü belirttiler.

Bu rakam pazartesi günü 51 olarak belirtilmişti. Güney Kore’de toplamda yaklaşık 7 bin insanın test sonucu pozitif çıkmışt.

Kore Üniversitesi Guro Hastanesi'nden Bulaşıcı Hastalıklar Profesörü Kim Woo-Joo yaptığı açıklamada, "Sayı şu an 91. Ve bu sadece başlangıç, daha da artacak" dedi.

Başka bazı uzmanlar ise bu durumun hatalı test sonuclarından kaynaklanabileceğini, virüsün kalıntılarının hastaların sisteminde olabileceğini ancak virüse sahip kişi veya baska insanlar için bir tehlike arz etmediğini ve bulaşma riski taşımadığını belirtti.

Hallym Üniversitesi Sacred Heart Hastanesi'nde Akciğer Yıbbı Profesörü Jung Ki-Suck, “Hükümetin bu değişkenlerin her biri için cevap bulması gerekiyor” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?