banner30

banner29

Hafter haddini aştı! Türkiye'ye açık açık tehdit...

Libya’da darbeci general Hafter iyice haddini aştı sözde Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed el-Mismari, m"Genel Komutanlığımız, Libya halkının egemenliği ve arzularından ödün vermeyecek. Trablus sahillerinde Türk askerlerinin sonu gelecek" açıklamasında bulundu.

Gündem 18.01.2020, 09:31
Hafter haddini aştı! Türkiye'ye açık açık tehdit...

Darbeci General Halife Hafter komutasındaki sözde Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed el-Mismari, Türkiye'nin olası askeri müdahalesi ve Zuveytine'de bulunan petrol kuyusunun, Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) gelir sağladığı gerekçesiyle kapatılmasına ilişkin açıklamada bulundu.

Sky News Arabia'nın aktardığına göre, düzenlediği basın toplantısında "Öfkeli kitleler petrol sahalarında üretimi durdurdu" diyen Mismari, "Genel Komutanlığımız, Libya halkının egemenliği ve arzularından ödün vermeyecek" dedi.

Türkiye tarafının UMH'ye destek için Libya'ya asker gönderme yönündeki kararına tepki gösteren Mismari, "Trablus sahillerinde Türk askerlerinin sonu gelecek" diye konuştu.

Sözcü, "Petrol limanlarını kapatan Libya halkıdır ve biz onları korumalıyız" diye ekledi.

Libya Ulusal Ordusu Genel Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada ise "Türkiye ateşkesi ihlal ve suistimal etti, deniz ve hava yoluyla ülkeye daha fazla Suriyeli terörist ve silah gönderdi" ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (2)
tugo 1 yıl önce
...hemen paketleyin...
Ahmet Mehmet 1 yıl önce
Bu iş şakaya gelmez Ülkemiz’i tehdit eden köpekler Sahipleriyle beraber derhal yok edilmeli acil hemen
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?