banner29

Her gün yeni bir şok, yeni bir skandal!

İsviçreli mahkeme heyetinin gerekçeli kararında, bu davada mahkum olan sanık Nevzat Bilecen’in, Çatlı ve Oral Çelik’i tanıdığı belirtilerek, ‘’Oral Çelik, konuşma zorluğu çeken Bilecen’in çocuğuna taze kesilmiş tavşan beyni vermiştir’’ deniliyor.

Gündem 03.09.2008, 00:32 19.07.2019, 22:55
Her gün yeni bir şok, yeni bir skandal!

Basel’de 4 kilo eroin ele geçiren İsviçre polisi, Nevzat Bilecen, Şeref Benli ve Abdi İpekçi cinayetine de adı karışan Mehmet Şener’i yakalamıştı. Sanıklardan Bilecen, eroin kaçakçılığı olayına kendisini Abdullah Çatlı ile Oral Çelik’in soktuğunu öne sürmüş ancak kendisine gösterilen resimlerden Çatlı’yı teşhis edememişti. Tutanaklara göre, bunun üzerine tereddüte düşen mahkeme heyeti, Bilecen’i sorgulayarak,

Çatlı ile Çelik’i nasıl tanıdığı konusunda bilgi istiyor. gerekçeli kararda Bilecen de bu konuya ‘’tavşan beyni’’ ile açıklık getirip şöyle diyor:

"Abdullah Çatlı’yı bana gösterilen fotoğraflardan tanıyamadım çünkü bugünkü hali, görünümü çok daha değişik. ben Abdullah Çatlı’yı kesin olarak tanıyorum. Şeref benli ile birlikte eşlerimiz de olduğu halde 1983 ilkbaharında, araba ile Fransa’ya gittik. Paris’ten 130 kilometre ötede Çatlı’nın karısı, çocukları ve Oral Çelik ile buluştuk. Hatta Oral Çelik bana bu vesile ile konuşma zorluğu çeken çocuğum için, bu problemini yenebilmesi için taze kesilmiş bir tavşan beyni verdi"

BASEL'DEKİ EROİN OLAYI

1984 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde 4 kilo eroin ele geçirilmiş ve bu olayla ilgili Nevzat Bilecen, Şeref Benli ve Mehmet Şener yakalanmıştı. Bilecen ifadesinde, kendisinin ''bozkurtlar'' adı altında faaliyet gösteren bir derneğin üyesi olduğunu söylemiş ve İsviçre ve Fransa’da kaçak olarak yaşayan Abdullah Çatlı ve Mehmet Şener ile tanıştığını anlatmıştı. Eyüp Erdem adlı bir kişinin Türkiye’den getirdiği eroini satmaya çalışırken yanındaki Yugoslav kişinin yakalanması üzerine kaçıp, Fransa’ya geçerek Oral Çelik’in yanına yerleştiğini anlatan Bilecen, daha sonra da kendisinin bu kişilerce eroin işine soktuğunu öne sürmüştü.

ÇATLI OLAYLARIN NERESİNDE

Şener’in yakalanmasından sonra da Abdullah Çatlı’nın kendisi ile temas kurduğunu ve İstanbul’dan getirilen 4 kilo eroini baklava kutusu içinde teslim aldığını kaydetmişti. Bilecen, Şeref Benli’nin de bu eroinin numunesini, pazarlık için götürürken yakalandığını, eroin işinin başında Çatlı’nın olduğunu iddia etmişti. Yargılanma sonucunda Bilecen ve Şener 5, Benli ise 10 yıl hapse mahkum olmuştu. Çatlı daha sonra Fransa’daki bir eroin kaçakçılığı olayından mahkum olmuş, La Sante Cezaevi'ndeki cezasını tamamladıktan sonra İsviçre’ye iade edilmiş ve buradaki Botsdatel Cezaevi'nden kaçmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?