banner29

Herkesi trollükle suçlayan CHP'lilerin paralı sosyal medya trollerine gözaltı! İşte onlardan biri...

Sosyal medya platformu Twitter’da "Dr. Kulis Kuşu" adlı provokatif ve gerçekle ilgisi olmayan paylaşımlar yapan kullanıcının Ümit Kaya olduğu ortaya çıktı. Kaya’nın daha önce CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu’nun danışmanlığını yaptığı ve son olarak İBB Beyaz Masa çalışanı olduğu öğrenildi.

Gündem 03.04.2020, 19:14
Herkesi trollükle suçlayan CHP'lilerin paralı sosyal medya trollerine gözaltı! İşte onlardan biri...

Sosyal medya hesabı Twitter'da @kuliskusu isimli hesabı çalıştıran isim deşifre oldu. Uzun süredir provokatif paylaşımlar ve yalan bilgi paylaşımı ile gündeme gelen 'Dr. Kulis Kuşu' adlı hesabın kullanıcısının tespit edilmesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Gözaltına alınıp Ankara'ya götürüldü

Savcılığın talimatıyla harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Kağıthane'de bir eve düzenlenen operasyonda Ümit Kaya gözaltına alındı. Şüphelinin üzerinde ve evde yapılan aramalarda bulunan çok sayıda dijital malzeme ve dokümana el konuldu. Ümit Kaya emniyette yapılan işlemlerin ardından Ankara'ya getirildi.

CHP genel başkan yardımcısının danışmanı iddiası

Hesabı yöneten Ümit Kaya'nın daha önce CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu'nun danışmanlığını yaptığı iddia edilirken, Bekaroğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Ümit Kaya'nın kendisinin danışmanlığını yapmadığını ancak kendisini tanıdığını ifade etti.

CHP'li İBB'nin çalışanı olduğu ortaya çıktı

Ümit Kaya'nın son olarak CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beyaz Masa'da görev aldığı ortaya çıktı. Kaya'nın kendisine ait olan @UmitKayaNet isimli Twitter hesabından Ekrem İmamoğlu ile çekilmiş olduğu fotoğrafı '16.000.000 + 1' yorumuyla paylaştığı dikkatlerden kaçmadı. Dr. Kulis Kuşu isimli hesaptan yapılan paylaşımlarla ilgili Kaya'nın Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde ki sorgusu devam ediyor.

Kendi üyeleri oluşumu deşifre etmişti

CHP'nin kurduğu trol sistem bizzat kendi görevlendirdikleri üyeleri tarafından deşifre edilirken, CHP İstanbul Kadın Kolları İl Yöneticisi Meral Balcı Güneş'te sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla skandalı müjdeledi. CHP genel merkezi tarafından kendisine atılan bilgilendirme mesajını da paylaşan Güneş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 'Sayın üyemiz Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 'Sosyal Medya Paylaşım Destekçisi' olarak görevlendirildiniz. Katkılarınız partimiz için çok değerlidir.'

Parti tetikçiliği yapıyorlar

CHP tarafından oluşturulan sistemle parti içerisindeki yöneticilerin yapmış olduğu açıklamalar, paylaşımlar sosyal medyada daha çok etkileşim alsın diye CHP genel merkezi tarafından belirlenen ekibin destek olması için geçtiğimiz haftalarda TC kimlik numarası ve şifre ile girilebilen sistem harekete geçirildi. Binlerce kişi tarafından oluşturulduğu ifade edilen ekibin temel amacının sosyal medya üzerinden CHP'li yöneticilere destek olarak gündemde tutmak olduğu ifade ediliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?