banner29

"İçişleri Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu olsaydı..."

28 Şubat darbecileri tarafından yüzbaşı iken 'er' rütbesi ile ordudan atılan ve hakkında Kamu Denetçiliği Kurumu'nun “Hukuksuzluğa uğramıştır” şeklinde tavsiye niteliğinde karar verdiği avukat Bülent Demir yeniakit.com.tr'ye konuştu. İçişleri Bakanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı tarafından göreve tekrar kabul edilmeyen Demir, "Sol görüşlü bir subay olsaydı ve İçişleri Bakanı da Kemal Kılıçdaroğlu olsaydı acaba sonuç nasıl olurdu?” dedi.

Gündem 24.02.2020, 19:40 24.02.2020, 19:49
"İçişleri Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu olsaydı..."

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) yüzbaşı rütbesinde görev yaparken 28 Şubat darbecileri tarafından ordudan atılan avukat Bülent Demir, yeniakit.com.tr’ye konuştu.

Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından verilen kararın İçişleri Bakanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı tarafından kabul edilmediğini söyleyen Avukat Demir, "Kamu Denetçilliği Kurumu tarafından tavsiye niteliğindeki bu karar sınıfımın Jandarma olması nedeni ile İçişleri Bakanlığı'na gönderdi. İçişleri Bakanlığı bu karara tavsiye kararı niteliğinde olduğu için uymak zorunda olmadığını ve uymayacağını söyledi. Bunun üzerine ben de Jandarma Genel Komutanlığı'na gittim, bütün belgeleri sundum. Jandarma Genel Komutanlığı da bu kararı uygulamayacaklarını söyleyerek reddetti." şeklinde konuştu.

'Ben PKK'lı ya da Kemalist-solcu bir subay olsaydım ne olurdu?'

Bülent Demir sözlerine şu sorularla devam etti:

"Ben bir 28 Şubat mağduruyum ve aynı zamanda da 28 Şubat davasında Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ve üniversitelerden atılan birçok mağdur ve mazlumun avukatlığını yaptım. Hatta bir davada 28 Şubat davasının bir numaralı sanığı İsmail Hakkı Karadayı onlarca kişinin önünde bana 'Sizin gibi bir subayın Silahlı Kuvvetler'den atılmasından dolayı fevkalade üzgünüm.' dedi. Bunu söyleyen 28 Şubat döneminin Genelkurmay Başkanıydı. Şu anda iktidarda kendileri de 28 Şubat mağduru olan Müslüman kadrolar var. Ama ben bir türlü anlayamıyorum. 28 Şubat'ın yaralarını AK Parti sarmayacaksa, bizzat kendisi sıkıntı yaşayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sarmayacaksa bu yaralar ne zaman sarılacak? 17 yıl sonra devletin en üst denetleme kurumu olan Kamu Denetçiliği Kurumu'ndan benimle ilgili iade-i itibar  kararı çıkıyor. Jandarma Genel Komutanı ve İçişleri Bakanı ise 'Ben bu kararı uygulamayacağım' diyerek cevap veriyor."

'Kripto FETÖ'cüler hala etkin mi?'

 "Bu karar  PKK'lı bir subay hakkında verilseydi ve  İçişleri Bakanı da Ahmet Türk olsaydı. Ya da sol görüşlü bir subay olsaydı ve İçişleri Bakanı da Kemal Kılıçdaroğlu olsaydı acaba sonuç nasıl olurdu? Böyle mi olurdu? Ben 'irtica' yaftası ile ordudan  atılmışım, elimde bütün belgeler var devletin en üst denetleme kurumu diyor ki 'bu subaya yapılan işlem hukuksuzdur, yanlıştır, düzeltilmelidir. Bu subayın itibarını iade edin.' Fakat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu belgeleri görmesine rağmen buna inanmıyor veya inanmak istemiyor. Peki bizim mağduriyetimiz neden giderilmiyor? Bu nasıl bir iştir? İçişleri Bakanını veya Jandarma Genel Komutanını  kim veya kimler yönlendiriyor? Jandarma Genel Komutanlığında kripto FETÖ'cülerin olduğuna inanasım gelmiyor, ama bir Bakan bu kadar yanlış karar verebiliyorsa bunun bir izahı olmalı?

Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Bu yanlışlığı lütfen düzeltin. Sizden tek isteğim sadece belgeleri okumanız. Sonra da bir 28 Şubat Mağdurunun daha yarasını sarmanız ve itibarını iade etmenizdir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?