banner29

İdlib şehitlerinin yürek yakan son görüntüleri ortaya çıktı!

İdlib'de Esed rejiminin gerçekleştirdiği ve 33 askerimizin şehit düştüğü hava saldırısından hemen önce çekilen bir video ortaya çıktı. Şehit Uzman Onbaşı Batuhan Tank'ın çektiği videoda şehitlerimiz, kahraman silah arkadaşlarıyla vedalaşıyor ve helallik istiyor.

Gündem 04.03.2020, 08:09 04.03.2020, 08:28

Suriye'nin İdlib bölgesinde Esed rejimine bağlı güçlerin TSK konvoyuna gerçekleştirdiği hava saldırısı sonucu 33 silah arkadaşı ile birlikte şehit olan Uzman Onbaşı Batuhan Tank'ın aynı saldırıda şehit olan Uzman Onbaşı Emin Yıldırımın birlikte çektiği video ortaya çıktı. Videoda şehitlerin İdlib'e giderken birbirlerinden helallik istediği görülüyor.

27 Şubat günü İdlib bölgesinde Esed'e bağlı rejim güçlerinin hava saldırısı sonucu 33 silah arkadaşı ile birlikte şehit olan Osmaniyeli Uzman Onbaşı Batuhan Tank ve Hataylı Uzman Onbaşı Emin Yıldırım'ın bir grup silah arkadaşı ile birlikte sosyal medya uygulamasına çektikleri video ortaya çıktı.

"Benim hakkım varsa helal olsun"

Videoda ilk olarak Hataylı şehit Uzman Onbaşı Emin Yıldırım görülüyor. Ardından ise Osmaniyeli şehit Uzman Onbaşı Batuhan Tank videoda görülerek "Ömer" diye seslendiği birinden helallik istiyor ve "Benim hakkım varsa helal olsun" diyor. Ardından da şehitlerin diğer silah arkadaşları videoda sırasıyla sevdiklerine selam gösteriyor.

Arka fonda "uğurlar olsun"

Şehitlerin İdlib'e giderken çektiği anlaşılan ve 45 saniye süren videoda ise Selda Bağcan'ın uğurlar olsun şarkısı çalıyor.

İdlib'den yine kahreden haber

Öte yandan dün gece, yine İdlib'den gelen bir haber yüreğimizi dağladı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'de Esed Rejimi'ne karşı düzenlenen Bahar Kalkanı Harekatı'nda bir askerimizin şehit olduğunu, 9 askerimizin yaralandığını açıkladı.

Şehidimizin kimliği belli oldu

Akşam saatlerinde düzenlenen saldırıda bölgede görev yapan şehidimizin isminin Trabzonlu Piyade Uzman Çavuş Kadir Tuncer olduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?