İmamoğlu iki dakikada kendini böyle yalanladı!

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun dün gece katıldığı programda ilginç anlar yaşandı. İmamoğlu 'Kanal İstanbul depremi tetikler mi?' sorusuna 'tabiki de tetikler' yanıtını verdi. Prof. Dr. Celal Şengör'ün 'depremi tetiklemez' çıkışı sonrasında ise 'ben depremi tetikler demedim' sözleriyle canlı yayında açrk etti.

İmamoğlu iki dakikada kendini böyle yalanladı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk'teki canlı yayında Kanal İstanbul ile ilgili Prof. Dr. Celal Şengör'ün canlı yayına bağlanmasına itiraz ederek kendisine sorulmadan canlı yayına bağlandığı için moderatör Didem Arslan Yılmaz'a tepki gösterdi. 

Gazetecilerin kendilerine gelen mesajları canlı yayında aktarmasına da sinirlenen İmamoğlu, mesaj çekenleri cuma günü yapılacak toplantıya davet etti.

İBB Ekrem İmamoğlu'nun canlı yayında yaşadığı çelişki ise gözlerden kaçmadı.

"KESİNLİKLE TETİKLER-BEN TETİKLER DEMEDİM"

-Gazeteci İsmail Saymaz'ın Kanal İstanbul depremi tetikler mi? sorusuna 'tabiki de tetikler' yanıtını verdi. 

-Prof. Dr. Celal Şengör, Kanal İstanbul'un Marmara depremini tetikleyeceği yönündeki iddialarla ilgili "Sadece bir jeolog olarak söylüyorum tetiklemez" açıklaması yaptı.

İmamoğlu, Şengör'ün açıklamalarından sonra canlı yayında dediklerini inkar ederek "Ben tetikler demedim. Açıklamam toplantı tutanaklarım burada var." dedi.

"DEPREMİ TETİKLER DEMEDİM"

İmamoğlu'nun açıklaması şöyle: Bir ben depremi tetikler demedim, açıklamam ve toplantı tutanakları var. Dört madde sıraladı, üç kanalın aleyhine yani kanalın yapılmasının aleyhine. Bir tanesi de diyor ki kesinlikle depremi tetiklemez. Ben de konuşmam da dedim ki ben zaten demiyorum ki gidip de sekiz kilometre açıktaki ana deprem fay hattını tetikleyecek. Ama depremle ilgili bu kentin sorunu var dedim.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5