İmamoğlu'nun yardımcısı evinde ölen DHKP-C sempatizana methiyeler düzdü!

CHP'li İBB Başkan Vekili Hüseyin Aksu, DHKP-C terör örgütü üyeliğinden yargılanan ve dün sabah hayatını kaybeden Helin Bölek’in propagandasını yapan bir tweet attı. CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun yardımcısı Aksu, sosyal medyadan gelen yoğun tepki üzerine paylaşımını kaldırdı.

İmamoğlu'nun yardımcısı evinde ölen DHKP-C sempatizana methiyeler düzdü!

DHKP-C terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle 2016 yılında tutuklanan Helin Bölek, açlık orucuna başlaması sonrası Kasım 2019 yılında tahliye edilmişti. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Bölek dün sabah hayatını kaybetti.

İmamoğlu'nun yardımcısından skandal paylaşım

Bölek'in ölümü ardından CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hüseyin Aksu skandal bir paylaşımda bulundu. Aksu paylaşımında, DHKP-C terör örgütü üyeliğinden tutuklanan Helin Bölek'i "Türkü söyleyebilmek için öldüler" paylaşımıyla savundu.

Skandal tweet ardından çok sayıda kişi yorum üzerinden tepkisini dile getirdi.

Bilindiği gibi, Bölek için toplanan terör örgütü yandaşları önce kol kola girip yürüyüş yaptı, ardından da tabutun başında halay çekti. Terör yandaşı grup, Koronavirüs salgınına adeta davetiye çıkardı.

İmamoğlu'na vekalet ediyordu

Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olması ardından Başkan Vekilliği'ne Hüseyin Aksu getirilmişti. Bodrum, Erzurum gibi turizm bölgelerinde tatile çıkan İmamoğlu'nun yerine o zaman diliminde Aksu bakıyordu.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 18:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Günel
Günel - 2 ay Önce

İstanbul Belediye İşçileri Hepsi Ağlın Kayıp Edipler Kadınların Baş Örtüyüne Bele Dil Uzatdılar Allah Sizi İslah Etsin Dünya Matemde Şunlar Mutludular Söylediyiniz Sözleri Anlamağ Olur Dövletin Yardım Kanpanyasına Dil Uzadılar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BELE YARDIM KANPANYASI YAPIB MİLLETİN ZOR GÜNÜNDE BÜTÜN HALKLARIN YAPMA HUKUKU VAR ÇEBHE DÖVLET İÇİNDE DÖVLET YAPMAĞ İSTEYİR ATATÜRK ZAMANINDA İZİN VERMEYİP DÖVLET İKİYE BÖLÜNE SİZ NE YAPMAĞ İSTEYİRSİNİZ SİZİN YARDIMIN ÇOKU HDP ÇATAÇAĞ İMAMOĞLU KOKULDA YENİ HESAP AÇIP BİRLİKDE BAŞARAÇAĞIK KANPANYASI ÇOK KERİP İMAMOĞLU HER ŞEY GÜZEL OLAÇAĞ DEYİRDİ İNDİDE BİRLİKDE BAŞARAÇAĞIK DEYİR YOKSA ŞU İŞARET BİRLİKDE NE YAPMAĞA İSTEYİLER ALLAH KORUSUN ÇEBHEDEN HER ŞEY BEKLEMEK OLAR ALLAH SİZİ İSLAH ETSİN DOĞRU YOLA KAYIDIN

SIRADAKİ HABER

banner5