İmamoğlu’nu destekleyen Süleymancılar, CHP medyasının hedefinde!

23 Haziran seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'nu destekleyen Süleymancılar cemaati, seçimlerin bitmesinin ardından tekrar CHP medyasının hedefi haline dönüştü

İmamoğlu’nu destekleyen Süleymancılar, CHP medyasının hedefinde!

31 Mart yerel seçimlerinde yapılan usulsüzlüklerin ortaya çıkması sonrası 23 Haziran'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine karar verilmişti. Türkiye'deki birçok STK, bu süreçte oyunu vereceği yeri ilan etmişti. Buna karşın, Süleymancılar cemaati de 23 Haziran seçimlerinde CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nu destekleyeceğini açıkladı. Bu kararın ardından CHP medyasının desteğini alan Süleymancılar cemaati, seçimlerin sona ermesinin ardından tekrar sol medyanın hedefine oturdu.

ODA TV'den Süleymancılara saldırı

23 Haziran seçimlerinde oylarını CHP'li Ekrem İmamoğlu'na vereceğini açıklamasının ardından sol medyanın desteğini alan Süleymancılar, seçimlerin bitmesiyle tekrar hedef oldu. Dün Adana'nın Aladağ ilçesinde 2016 yılında yaşanan ve 12 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan yurt yangını davasında karar açıklandı. Olaya ilişkin 18 sanıktan 8'ine 8 yıl 10 ay 20 gün ile 12 yıl 2 ay 20 gün arasında değişen hapis cezaları verildi. Sanıklara verilen cezaları haberleştiren solak ODA TV ise, haberi okuyucularına 'Süleymancıların yurdunda karar çıktı' başlığıyla sundu. Haberin içinde de Süleymancıları kötülemek amacıyla cemaatin adını sıkça telaffuz eden ODA TV'nin bu hareketi, 'Seçim bitti, Kur'an kurslarına saldırı başladı' şeklinde yorumlandı.

yeni akit

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 16:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
SİZ BİZE KURBAN OLUN!
SİZ BİZE KURBAN OLUN! - 8 ay Önce

SÜLEYMANLILARIN YAPTIĞI HERŞEY MİLLETİN GÖZÜNE BATIYOR HDPYE VERİLEN OYLARA HİÇ BAKILMIYOR BU ÜLKEDE ÖZGÜRLÜK VAR KİM NE İSTERSE YAPAR SİZ BİZİ YIKAMAZSINIZ UĞRAŞMAYIN ALLAH ALİHAN BEY AĞABEYİMİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN (AMİN)

Çapanoğlu
Çapanoğlu - 8 ay Önce

Satilik adamlar var...
Taliplisi de chpkk...

Medcezir
Medcezir - 8 ay Önce

Offff

Elmas Çelik
Elmas Çelik - 8 ay Önce

Sol medya her zaman ki siyaseti söylevi hocanın keçisi çalındı Sol medyada haber hoca keciyi çaldı diyecek kadar din düşmanlığı yapan alçak şeciyesiz şu bir gerçek ki sol medyayı artık kimse tiklamiyor çok da fi fi bizim orda itler havlamaya baslaynca afkur afkur dur denir

Muhammad
Muhammad - 8 ay Önce

Oda tv perinçeklerin haber kanalı. Perinçek ise iktidarın ortağı. Chp ile ilişkisini çözemedim.

Muhafazakar vatansever
Muhafazakar vatansever - 8 ay Önce

Bu cemaatlerin hepsini kapatmali.amaclari din degil guc olmus.Ataturk bunlari gormus olmali.siyasetle guc elde etmeye calisiyorlar.halbuki amac sadece din olsa ve gercek anlamda Allah a siginsalar hersey yolunda olacak.bir de liderleri ne derse ona oy veren zavallilardan hicbirsey olmaz.zavalli mankurtlar.hakiki islami bulurlar insaAllah.

SIRADAKİ HABER

banner5