banner29

İngiliz The Economist, Türkiye'yi hedef aldı! TTB Başkanı Fincancı üzerinden manipülasyon...

İngiliz The Economist dergisi Türkiye'yi hedef alan bir değerlendirmede bulundu. Dergi, Covid-19 salgını konusunda hükümetin açıkladığı vaka ve ölüm sayılarında tutarsızlıklar olduğunu, eleştirel seslere baskıların arttığını iddia etti.

Gündem 15.01.2021, 20:12 15.01.2021, 21:06
İngiliz The Economist, Türkiye'yi hedef aldı! TTB Başkanı Fincancı üzerinden manipülasyon...

Her fırsatta Türkiye'yi hedef alan ve iktidarın değişmesi gerektiği yönünde telkinlerde bulunan İngiliz The Economist dergisi yine skandal bir habere imza attı.

SADECE HASTA SAYILARININ AÇIKLANDIĞI BİLİNİYORDU

Haberde vaka sayılarıyla ilgili manipülasyonda bulunuldu. Sadece belirti veren koronavirüs hastalarının açıklandığı dönemdeki rakamların, koronavirüs vaka sayıları olduğunu öne sürdü. Halbuki Türkiye vaka sayısını değil, hasta sayısını açıkladıklarını belirtmişti. Vaka sayıları yeniden geçtiğimiz aylarda paylaşılmaya başlamıştı.

Söz konusu haberde şu ifadeler yer aldı:

"Adli tıp uzmanı doktor Şebnem Korur Fincancı ve bir çok başka doktor uzun süre Türkiye'nin Covid-19 rakamlarında bir tuhaflık olduğunu ısrarla dile getirmişti. Normalin üzerindeki ölümlerin ülke çapında sayısı, açıklanan virüs ölümleri rakamlarının çok üzerindeydi. Vaka sayıları kuşku çekecek kadar düşüktü. Haklı oldukları Kasım ayı sonunda hükümet belirti göstermeyen vakaları saymayı aylar önce bıraktığını açıklayınca anlaşıldı. Bunları yeniden saymaya başladığında vaka sayıları 7 binlerden 30 binin üzerine fırladı."

Economist, bu yıl 61 yaşına giren Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın, itirazlarına karşılık Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından "terörist" diye yaftalandığını, AKP'nin koalisyon ortağı MHP liderinin ise Türk Tabibleri Birliği'nin kapatılması çağrıları yaptığını kaydediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?