banner30

banner29

Kabaktepe'den sert eleştiri: "Topbaş’ın tırnağı dahi olamaz!"

İstanbul AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İBB yönetimine eleştirerek, "Şimdiki yönetim Topbaş’ın tırnağı dahi olamaz. Onun vizyonunu hayal dahi edemez. Karşımızda yapmadığı icraatleri reklam olarak göstermeye çalışan bir zihniyet var." dedi.

Gündem 09.03.2021, 15:10
Kabaktepe'den sert eleştiri: "Topbaş’ın tırnağı dahi olamaz!"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İletişim Platformu toplantısında Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli'nin de aralarında bulunduğu basın mensuplarıyla bir araya geldi. Türkiye’nin çeşitli medya platformlarında görev alan basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kabaktepe, gündeme ilişkin mesajlar verdi.

"TOPBAŞ'IN TIRNAĞI OLAMAZLAR"

CHP'li İBB yönetiminin tamamen algı üzerine kurgulanmış belediyecilik anlayışını da eleştiren Kabaktepe, Kadir Topbaş yönetimine atıfta bulunarak, "Şimdiki yönetim Topbaş’ın tırnağı dahi olamaz. Onun vizyonunu hayal dahi edemez" dedi.

"YAPMADIKLARINI REKLAM OLARAK GÖSTERİYORLAR"

İBB yönetiminin, yapmadığı icraatları reklam olarak göstermeye çalıştığını söyleyen Kabaktepe, "AK Parti icraatlarla konuşur. Karşımızda yapmadığı icraatları reklam olarak göstermeye çalışan bir zihniyet var" ifadelerini kullandı.

"ÖNCE 2023, ARDINDAN 2024 SEÇİMLERİNİ KAZANACAĞIZ"

2023 ve 2024 yıllarında düzenlenecek seçimlere de değinen Kabaktepe, "Allah’ın izniyle önce 2023’ü ardından da 2024’ü alacağız. Sadece yapmamız gereken şeyler var, onları yaptıktan sonra ben bir tehlike görmüyorum. Kendimize güveniyoruz" şeklinde konuştu.

GENÇLERE YÖNELİK YENİ PROJELER

Gençlere yönelik yeni projeler yapacaklarını dile getiren Kabaktepe, AK Parti İstanbul İl Gençlik yönetimiyle birden fazla toplantı planladıklarını, toplantılarda gençleri dinleyeceklerini söyledi. Gençlerle ilgili birtakım bilimsel veri oluşturulacağını kaydeden Kabaktepe, mart sonuna kadar toplantıların tamamlanacağını bildirdi.

Kabaktepe, "Biz gençlerimize fırsat verir de onların önünü açarsak, onlar kendi üretmesi gereken işleri üretip yapacaklar" dedi.

İLÇE TEŞKİLATLARINA MESAJ

AK Parti teşkilatlarında çalışan herkesin kendisinin yol arkadaşı olduğunu söyleyen Kabaktepe, "Omuz omuza sanki aynı evde kalmışız gibi bir samimiyetle, partimiz 20 yıldır böyle hareket etti, öyle hareket edeceğiz" diye konuştu.

"YÜZDE 60'LARI HESAP EDİYORUZ"

Mevcut gelinen noktada başarısızlıktan değil yetersizlikten yakındıklarını dile getiren Kabaktepe, "Geçmişle ilgili özeleştiri yapılırken, partiye ve zor şartlarda görev almış arkadaşlara haksızlık etmememiz lazım. Partimiz hala Türkiye'nin açık ara en çok oy alan birinci partisidir. Biz de yüzde 60'ları nasıl yakalarızı hesap ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

"ERDOĞAN OLMASA PANDEMİDE NEREDE YATARDIK?"

Pandemide Türkiye'nin sağlık sisteminin geldiği noktanın bir kez daha ne kadar önemli olduğuna dikkati çeken Kabaktepe, "Erdoğan olmasaydı pandemide nerede yatardık?" sorusunu sordu. Kabaktepe ayrıca, "Karne hesabı yaparsak CHP asla sınıfı geçemez" diye konuştu. 

"SORUMLULUK ALMAYAN İBB BAŞKANI'NA HESABINI SORARIZ"

Körü körüne kimseyi hedef almayacaklarını vurgulayan Kabaktepe, İstanbul'un pandemi sürecinde yaşadığı olumsuzluğa örnek vererek, "Her şeyi tamamlanmış şehir hastanesinin yolunu yapamayız diyen İBB Başkanı'na, bu ülke pandemiyle boğuşurken sorumluluk almadığı için hesabını da sorarız" dedi. 

ESKİ İL BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞECEK

Öte yandan Kabaktepe'nin gelecek hafta AK Parti İstanbul İl Başkanlığı yapmış bazı isimlerle bir araya gelip fikir alışverişinde bulunacağı belirtildi. 

KAYNAK: HABER7

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?