Karamollaoğlu'ndan hükumete çağrı: Ülke üzerindeki yükü artıracak

Gündemine Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunu alan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, "Emeklilikte yaşa takılanların sorunları apaçık ortada, devlet vatandaşıyla yaptığı sözleşmeye sadık kalmadı" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu'ndan hükumete çağrı: Ülke üzerindeki yükü artıracak

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Balgat'taki eğitim merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuna dair konuşan Karamollaoğlu, konunun çözümü için hükümete çağrıda bulundu.

Emeklilikte yaşa takılanlar konusunun uzun süredir gündemde olduğuna söyleyen Karamollaoğlu, hükümetin tutumunun konuya ilişkin herhangi bir tedbir almaya ihtiyaç duymadığı anlamına geldiğini belirtti.

Karamollaoğlu, sürecin emeklilikte yaşa takılanları endişelendirdiğini aktararak, şunları söyledi:

"Emeklilikte yaşa takılanların sorunları apaçık ortada, devlet vatandaşıyla yaptığı sözleşmeye sadık kalmadı. Bu problemin çözümünün gecikmesi ülke üzerindeki yükü giderek artıracak. Bu iş mutlaka çözülmeli ancak çözümün ille de bir sene içerisinde halledilmesi diye bir konu olmayabilir. Bunun çözülmesine karar verilir. Belli bir süreçte ama uzatmadan bu konu çözülebilir. Bu da hükümetin üstüne büyük bir yük getirmez."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 7 gün Önce

Allah belanı versin dört ayağın çukurda hala Türkiye düşmanlarna hizmet ediyorsun senin peşinden gelenlerinde Allah belasını versin

SIRADAKİ HABER

banner5